FEKETE Kedd! Ennél szomorúbb hírrel nem is zárulhatna a mai nap: Most jött a szörnyű bejelentés Rubint Rékáról…
Rubint Réka először beszélt a fájdalmas titokról: meghalt a nővére, Mónika
„Édesanyám a hasában hordta a bátyámat, miközben eltemette a kislányát” – Rubint Réka szívszorító vallomása a családjuk múltjáról.
Rubint Rékát legtöbben energikus, mosolygós, pozitív kisugárzású nőként ismerik, aki a fitnesz világában elért sikerei mellett a magánéletében is példát mutat kitartásból és szeretetből. Most azonban először osztott meg egy olyan fájdalmas titkot, amely hosszú éveken át nyomasztotta őt és az édesanyját: született nővére, Mónika, mindössze féléves korában meghalt.
A történetről a Gulyás Mártonnak adott interjúban mesélt őszintén. Elmondta, hogy a bátyja, aki hét évvel idősebb nála, egy évvel volt fiatalabb Mónikánál – vagyis édesanyja terhes volt a fiával, amikor el kellett temetnie a kislányát.
„Amikor anyukám eltemette Mónikát, akivel az anya-lánya kapcsolatot is el kellett engednie, a hasában már ott volt a bátyám. Nem is tudta igazán meggyászolni a veszteséget. Egyszerre volt jelen a gyász és az öröm – és mellette a rettegés, hogy nehogy a születendő kisfia is beteg legyen” – mesélte megtörten Réka.
A gyász árnyéka a kapcsolatra is rávetült
Réka azt is elárulta, hogy bár édesanyja nagyon szerette őt, nem tudta úgy kimutatni az érzéseit, ahogy ő vágyott volna rá. Úgy érzi, ennek gyökere a feldolgozatlan gyász lehetett, amely már gyermekkorban nyomot hagyott a családjuk dinamikáján.
„Sosem beszéltünk erről. Csak felnőttként, utólag értettem meg sok mindent. És az is biztos, hogy anyukám már nem akart több gyereket a bátyám után. Én teljesen véletlenül születtem. El is telt hét év a bátyám születése után, mire megérkeztem.”
„Anyukám a karjaimban halt meg”
A fitneszlady azt is felidézte, milyen megrázó élmény volt, amikor nem sokkal édesapja halála után az édesanyja is elhunyt – Réka karjaiban.
„Ott volt velünk Lara, a kislányom, ő ölelt minket. Abban a három hónapban, amikor már ápolni kellett anyukámat, olyan közel kerültünk egymáshoz, mint soha korábban. És ezért én nagyon hálás vagyok a Jóistennek. Érezhettük, mennyire szeretjük egymást.”
Férje is háromszor nézett szembe a halállal
HirdetésRéka a beszélgetés során azt is elmondta, hogy férje, Schobert Norbi is súlyos egészségügyi problémákkal küzdött: szívműtét, majd két sztrók is sújtotta, de csodával határos módon mindhárom alkalmat túlélte.
A sok tragédia és megpróbáltatás ellenére Rubint Réka ma is a reményt, az erőt és a túlélés erejét képviseli.
„Beszélni róla gyógyító erejű”
Réka szerint fontos, hogy az ember ne csak a boldog pillanatokat ossza meg másokkal, hanem a fájdalmasakat is. Nem hibáztat, nem keres bűnbakot – csak megértést, empátiát és azt a szándékot, hogy ezekből a nehéz történetekből is lehet tanulni.
A fitneszlady 2026-ban megjelenő könyvében részletesen is mesélni fog a betegségeiről, családi veszteségeiről és arról, hogyan talált erőt újra és újra a legnehezebb időkben is.
Rubint Réka története emlékeztet arra, hogy a mosoly mögött néha mély sebek rejtőznek. A gyász, az elmúlás, a kimondatlan fájdalmak mind ott élnek bennünk – de ha merünk beszélni róluk, gyógyulni is képesek vagyunk.