Először ejtsünk pár szót a leanderek igényeiről!
A leander gondozásának három titka van, szereti a sok vizet, a megfelelő tápanyagot, illetve a napfényt! A leander a vizet imádja a legjobban, egy terebélyesre megnőtt szépség akár húsz-harminc liter vizet is elpárologtat a melegebb napokon, szóval nem igazán kell tartanunk a túlöntözéstől. Emellett ügyelni kell arra, hogy mindig érje napsugárzás, és érdemes legalább hetente egyszer tápoldattal megöntözni.
A leander betegségei – A leander és a fertőzések
Egy-egy fertőzés vagy betegség előbb vagy utóbb sajnos becsúszhat, amelyek a leggyakrabban nem megfelelő gondozás eredményei.
A leander betegségei - A leander lehulló levelei
A forróbb napokon hirtelen levélhullás történhet. Ez a legtöbb esetben normális, mert a leander levelei nagyjából két évig maradnak meg, és nem mindig télen hullanak le. Egy másik ok lehet a vízhiány, éppen ezért érdemes elsősorban ellenőrizni a gyökércsomót. Ha száraz a talaj körülötte, akkor ez a probléma, tehát nincs más dolgunk, mint jó alaposan megöntözni a növényünket!
[LAPOZAS]Vízhiányra vezethető vissza a vesszők, és a hajtások alsó leveleinek sárgulása, illetve lehullása, ebben az esetben a növény elkezd felkopaszodni, a virágok bimbói leszáradnak, a kinyílt virágok pedig lehullanak. Érdemes minden nap rápillantani a leanderekre, ugyanis nagyon vízigényesek, a nagyon meleg napokon akár kétszer-háromszor is megöntözhetjük őket.
A leander betegségei - A leander és a barna levélszélek
Ha a levelek szélei barnulni és száradni kezdenek, akkor lehet szó napégésről, vagy túl sok műtrágyáról. Ezeket a károkat sajnos nem lehet rendbe hozni, de szerencsére nem is igazán számítanak súlyosaknak. Ennek ellenére mindig legyen kéznél némi árnyékolási lehetőség a naposabb időszakokra, különösen tavasszal. A túltrágyázott talajt nagy mennyiségű meleg vízzel kell kiöblíteni.
A leander betegségei - A leander és a fakó levelek
Ha a levelek halványzölddé válnak, vagy erezetük könnyedén látható sötétségük miatt, akkor vashiány állhat a háttérben. A leggyakrabb ok azonban a rossz pH érték a talajban. Ilyenkor friss talaj és némi kerti mész segíthet. A következő oldalon vár még pár remek tanács, érdemes lapozni egyet!