A speciális táblagépet ergonómiailag is az idősek szükségletei szerint tervezték, érzékenyebb az érintőkijelző, az átlagosnál hangosabbak a hangszórók, nagyobbak a betűk és a menük, ráadásként pedig kapott egy szívós tokot is. Abban különbözik például egy iPadtől, hogy megszabadítja a felhasználót a fiókoktól, jelszavaktól, értesítésektől – nemcsak hardverről van szó, hanem egy előfizetéses szolgáltatásról, és Acer felhőjén keresztül zajlik minden folyamat.
Biztonsági szempontból is okosabb döntés az idősek kezébe egy ilyen lecsupaszított, teljesen a funkcionalitásra tervezett eszközt adni, hangsúlyozta a szakértő. A szolgáltatásként elérhető szoftverbe beletartozik egy külső kezelő is, így egy családtag töltheti fel a kontaktokat, így az is kezelhető, kik leveleznek a nagyival. Ahogy Dunne egy barátnője példáját mesélte: az unokák azért nem akartak neki táblagépet venni, mert az veszélyes lehet az interneten leselkedő rosszakarók és vírusok miatt.
Az időseket ilyen szempontból sokan úgy kezelik, mint a gyerekeket. Ami mögött valóban érthető a féltő szándék, hiszen ott vannak például azok a manapság rendkívül fejlett adathalász-kampányok, amik akciókkal csalják lépre a felhasználókat. De az is igaz, hogy a tudatos netezés a fiatalabbaknál sem magától értetődő (hiszen hányan vannak, akik még mindig nem hallottak a kétfaktoros azonosításról, vagy a jelszavak újrahasználásának veszélyéről), így az eszközöktől való teljes elzárás nem lehet megoldás.