Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Segítsünk egymásnak - tegyük széppé a világot!
Ne féltsük az időseket a digitális technológiától!
Mindenegyben Blog - 2019. október 05. (szombat), 16:23

Ne féltsük az időseket a digitális technológiától! (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 okt 05

A krónikus magány öl, a különösen veszélyeztetett csoportok között pedig ott vannak az idősek is. Az elszigeteltséget viszont enyhítheti a távolságokat áthidaló technológia.

A dublini Digital Summiton a digitális jóléthez kapcsolódó egyik panelbeszélgetés témája volt az a réteg, amelyről hajlamosak vagyunk technológiai témájú beszélgetésekben megfeledkezni: az idősek. Ezt a csoportot képviselte Dr. Edwina Dunne, a GrandPad üzleti igazgatója, aki szellemileg és külsőre egyaránt fiatalos, a technológiára csodálattal tekintő nagymama. A kedves és nyugodt kisugárzású szakember mondataiból végig sütött a lelkesedés, miközben nagyon komoly problémára világított rá.

Manapság egyre több gyártó fedezi fel magának a nagyszülőket, mint célcsoportot, ám a technológiai eszközöknek nem csak az a célja, hogy az időseket bevonja a digitális világba. A technológia ugyanis az időseket nem azzal segíti, hogy be tudnak vásárolni a neten (Dunne még mindig ragaszkodik ahhoz, hogy elmenjen a boltba), vagy hogy befizethetik a csekkeket online, az igazi érték inkább az, hogy az eszközök remek segítséget nyújthatnak az elmagányosodásra és az izoláltságra.

A krónikus magány szó szerint megöli az embereket, így árt, ha a nagyszülőket, akár féltésből is, teljesen elvágjuk a kütyüktől.

Az amerikai AARP Foundation idézett jelentése szerint a magány olyan erős egészségügyi kockázatot jelent, mint napi 15 elszívott cigaretta. Dunne hozzátette: sok idős számára a boltba, vagy a postára járás egy újabb módja annak, hogy emberekkel érintkezzen, beszélgetésbe elegyedhessen, így nem azon kényelmi funkciók miatt fontos nekik a mobil vagy a táblagép, ami miatt a fiataloknak.

A digitális eszközök sokkal inkább olyan értéket nyújthatnak számukra, hogy napi szinten kapcsolatot tarthatnak a messze lakó szeretteikkel. Ahogy a szakember is kiemelte, a magányosodás egészségügyi probléma, ahogy az ennek nyomán kialakuló depresszió is egy lehetséges következmény, épp ezért az egészségügyi szektornak is nagyobb figyelmet kéne szentelnie a technológia adta lehetőségeknek.

A GrandPad egy kimondottan idősek számára fejlesztett, nyolchüvelykes táblagép. Leegyszerűsített módon kínálja a főbb funkciókat, így az idősek messziről is bevonhatják a mindennapokba a rokonokat olyan módon, ami gazdagabb egy esti telefonhívásnál. Videóhívást indíthatnak, fotókat oszthatnak meg, e-maileket küldhetnek, így a mindennapi pillanatokba szemléletesebb módon vonhatják be a rokonaikat, de ez igaz a másik oldalra is, hiszen az unoka is megmutathatja, mit rajzolt aznap.

A közös videocsetelések a telefonhívásoknál azért is személyesebbek, mert az élőbeszéd mellett a felek egymást is látják a kamerákon keresztül. Emellett természetesen adottak az olyan szórakozási lehetőségek, mint a memóriát frissen tartó játékszoftverek, vagy a zenelejátszó.

Most pedig szeretnénk
minden kedves Olvasónknak
Békés, Boldog, Meghitt Karácsonyt kívánni!
A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon

Nézd meg a cikkhez tartozó galériát is:

Lapozási lehetőség a képek alatt, illetve a képre történő egérkattintással és balra-jobbra húzással lehetséges.

Hirdetés
Hirdetés