A '60-as évek vége, egyben a hippi-korszak és a pszichedelikus-divat kezdete volt, ami átgyűrűzött a '70-es évekre is. Az emberek mindinkább el akartak menekülni a valóság elől, ami megmutatkozott a ruhák megjelenésében is.
Ugyanakkor rendkívül érdekes, hogy talán ez volt az első évtized a divat korszakban, amikor a fő szempont a kényelem és a praktikum volt.
A széles trapéznadrágok, a széles nyakkendő, ing gallér és garbó, valamint a színes, geometriai formák uralták az akkori irányzatot.
A férfi-női ruhák közötti szakadék egyre kisebb lett: férfiak is hordatk platform-cipőt, valamint nők is viseltek kényelmes, nem testhez simuló farmernadrágot.
A 70-es évek középtől tarolt a diszkóláz: az ABBA, a Bay City Rollers, vagy épp Donna Summer dalai felváltva szóltak a klubokban. A diszkógömb fénycsóvái alatt pedig flitteres nadrágban, dajerolt hajjal, testhezálló színes ruhában táncoltak az emberek.
Ennek mintegy ellenpólusaként létrejött a lázadó punk-irányzat is. The Ramones, a Sex Pistols, The Clash, csak néhány a nagy nevek közül, amelyek szerves részét képezték az éppen csak kialakuló punk kultúrának.
Divat szempontjából jellemző a férfiak esetében a felnyírt, tarajos haj, nőknél pedig a színes, összevissza álló hajkoronák. A mintás bőrdzseki, a láncok, a farmer és a bakancs pedig szintén a ruhatár részét képezték.
Magyarországon szintén jelent volt a diszkó és a punk-kultúra, nagy hatást gyakoroltak az olyan ismert zenekarok, mint az Omega, vagy a Neoton-família.
A laza esésű midi ruhák, a bőrruha, a rövidnadrág-kosztüm kombó, valamint a pöttyös, kockás mintájú dresszek szintén nagy népszerűségnek örvendtek.
A 70-es évek legnépszerűbb ruhái:
- trapéznadrág
- bőrből készült ruhadarabok
- farmernadrág
- klumpa
- overall
- mintás miniszoknya
- fejkendő
Az időutazásunk végére értünk. Azonban tartsatok velünk, hiszen a következő részben bemutatjuk a 80-as, 90-es évek stílusirányzatait is!