Nézd ezeket a kiváló ötleteket!Nem könnyű választani!
Egy tehetséges férfi, számtalan panellakás erkélyét építette be olyan hangulatossá, amely azóta a lakók kedvenc helyisége lett. Megnézve a képeket, azonnal tudni szeretném a férfi elérhetőségét, hiszen annyira megfogott engem is a munkája, hogy rögtön így szeretném látni a lakásom erkélyét!
LUXUSTERASZ 100.000 FT-ból!!
Az internetet böngészve inspiráló kis erkély fotókért gyakran futhatunk bele ebbe a gyönyörű erkélybe, amit nem más, mint egy magyar blogger, a Juditu.hu írója, Varga Judit tervezett meg, újított fel, használja, és él benne ma is. Ennek ellenére már különböző lakáshirdetésekben is viszont látta saját erkélye fotóit. Talán nem véletlen használják a gyönyörű helyiségről készült képeket. Panel erkély átalakítás ugyanis talán még nem sikerült ilyen jól, mint az övé. Judit pedig örömmel mutatja be a felújítás folyamatát, ezzel is motiválva mindenkit arra, hogy vágjanak bele. A panel erkély átalakítás nem kell, hogy százezrekbe kerüljön, nem kell, hogy hetekig tartson és hogy saját és szomszédaink hétvégéit is megkeserítsük a felújítással járó hangzavarral. Mindezek nélkül is ilyen gyönyörű erkélyünk lehet! Így!
PANEL ERKÉLY ÁTALAKÍTÁS LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE
1. Szanálás
Sokan tárolóként használják erkélyüket. Judit is így volt ezzel, a csupán 2 négyzetméteres balkont arra használta, hogy a”ki tudja, egyszer talán még kellhet” kacatokat legyen hol tárolni. Egy lomtalanítás alkalmával azonban amit csak lehetett, kidobált, így már volt egy teljesen üres 2 négyzetméteres erkélye, amiből bármit csinálhatott.
2. Tervezés
Úgyhogy második lépésként pontosan megfogalmazta a célt, hogy milyen erkélyt is szeretne. “Szeretném, ha ez tényleg egy olyan mini “sziget” lenne, ahova ki lehet ülni napközben egy jegeskávéval vagy limonádéval, ahol lehet reggelizni, vagy éppen esténként meginni egy pohár finom bort.” Valamint nagyjából ki is találta, hogy mit szeretne csinálni az átalakítás során: redőnycsere, festés, pázsitfű lerakása, függönyt is szeretett volna felszerelni. Gondolatban ezek már az átalakítás megkezdése előtt megvoltak.
3. Glettelés-festés
A korábbi lazac (és mindenféle sprayfesték) színű falakat egészen világos árnyalatúra festette le. “Fehér lesz, hogy minél tágasabbnak tűnjön és az erkéllyel határos hálószobámat is világosabbá tegye!” – tervezte Judit, ám végül púder színű, egészen pontosan árvalányhaj árnyalatú lett. A festés előtt azonban a hibák, apróbb falrepedések eltüntetéséhez glettelni kellett, majd a javított részeket finoman át kellett csiszolni is.
4. Redőny csere
Judit egyetlen nagyobb kiadása az új dupla redőny volt, “mert a régi – amit még az előző tulajdonos szereltetett fel – teljesen megadta magát. Ha nem az első emeleten laknék a bejárat felett, akkor persze eszem ágában sem lenne ez a redőnyös megoldás. Viszont mivel teljesen lezár, ad egy plusz “biztonsági vonalat”, ráadásul viharban védi a portól az erkélyt, és az eső sem ver be. Ha jó idő van, teljesen fel lehet húzni, egyedül a középső elválasztó elem lesz picit zavaró, de még mindig jobb, mintha az egészet ráccsal zárnám le.”
5. Korlát átalakítása
Az egyik legnagyobb és leglátványosabb változás a panel erkély átalakítás során a korlát átalakítása, amelynek köszönhetően Judit erkélye teljes mértékig búcsút intett a panel dizájnnak. “Őszintén szólva csak és kizárólag a belső oldalra koncentráltam, mert a mi házunk az egyetlen olyan nyomi tömb a közelben, amelyiknek nem sikerült egy panelprogram keretében “becsomagoltatni” magát, következésképpen az egész házsor egy merő omladék kívülről (meg persze a lépcsőház is). Az üveget és a korlátot még az egyéb munkálatok közben lefestettem fehér alapozóval és fedő zománccal, mert egyszerűen zavart a látványa. Egyébként megjegyzem, hogy ez egy elég olcsó és működő megoldás, ugyanis a mikrorepedéseket a festék gyönyörűen elfedte, és az eredmény egy szép homogén felület lett.” Ezután Judit beszerezte a szükséges mennyiségű és nagyságú deszkát, amiket lefestett és az ITT található módon rögzítette az erkély belső részén.
6. Műpázsit lerakása
Judit már a tervezés során tudta, hogy Holland pázsitot fog lerakni az erkélyre, amit csak meg kellett rendelnie, méretre vágnia és leraknia az erkélyre. Mivel pici területre kellett, így le se ragasztotta. Már csak azért sem, mert télen szeretné felvenni, és így a takarítása is könnyebb. Porszívózás előtt még akár ki is rázhatja, mint egy szőnyeget.
7. Erkély berendezése, szépítgetése
DIY bloggerként naná, hogy maga készített kötélből és fenyődeszkákból virágtartó polcot az erkélyre, ami túl sok helyet sem foglal, nem is kellett sokat fúrnia miatta és nagyon mutatós, egyedi megoldás.
Már csak a praktikus, összecsukható kerti bútor kellett, néhány gyönyörű virág, a függöny, a napelemmel működő gömblámpák és el is készült a gyönyörű erkély, amiről végezetül mutatunk is még néhány fotót!
És végezetül jöjjön a szám, ami talán mindenkit a legjobban foglalkoztat: vajon mennyiből jött ki a felújítás? “Műfű: 20.000 Ft, festékek: 15.000 Ft, redőny: 40.000 Ft, deszkák: kb. 10.000 Ft, függony és egyéb apróságok: 10.000 Ft körül. Vagyis Judit esetében nagyjából 95-100.000 Ft-ból megvolt a panel erkély átalakítás, házilag.
Forrás és képek: Juditu.hu