2019
okt
24
Ügyelj arra, hogy ne légy fenyegető! Ne mosolyogj (ezt vicsorításnak veheti), ne állj vele szembe (inkább kissé féloldalasan, de úgy, hogy lásd) és kerüld a szemkontaktust. Azt próbáld a viselkedéseddel üzenni - akár félhangosan mondogathatod is a kutyának -, hogy ha ő nem bánt téged, te sem bántod őt.
[ ]
Légy határozott! Állj egyenesen, esetleg próbálkozz határozott utasításokat adni az állatnak (Nem! Állj! Feküdj! Maradj! Menj haza!).
Ha a kutya megnyugodott kissé, nagyon lassan kezdj el hátrálni vagy térj ki oldalra. Csak akkor fordíts hátat az ebnek, ha már két-háromszáz méternyire eltávolodtál, és ekkor sem árt néha visszatekinteni.
Hirdetés Ha a kutya már támad…
Ilyenkor már semmiképp ne kiabálj a kutyával.
Ne rugdoss vagy hadonássz, mert csak nagyobb támadási felületet biztosítasz neki! Ne üsd a fejét, mert a koponyán úgysem tudsz így sérülést okozni. Ha már támad, akkor a szemét és az orrát érdemes támadni.
Védd magad! Ha van táskád, tedd magad elé, miközben – ha van rá lehetőség – nagyon lassan hátrálj valami felé (pl. autó), amivel védeni tudod a hátad. Ha biciklivel vagy, csak akkor kelj versenyre a kutyával, ha valóban profi vagy, mert a legtöbb kutya még így is gyorsabb, ráadásul tekerés közben védtelen vagy. Inkább tedd magad elé a bringát, hogy ez is védjen. Ha van nálad egy pulcsi vagy kabát, és a kutya már támadni készül, azt lengesd előtte (de ne hadonássz vele), így valószínűleg annak ugrik majd neki.
Védd a lágy részeidet! Ha végképp nincs mit tenni, gömbölyödj össze a földön, a kezedet kulcsold hátra a nyakad körül.
Kérlek oszd meg ezt a hasznos információt,hogy minél több emberhez eljusson!
via:hogyankell.hu