MindenegybenBlog

Nemtörődöm kegyetlen gazdája által elhagyott kiskutya ásott egy gödröt, hogy örökre ott maradjon.... Úgy tűnik, úgy döntött, hogy utolsó leheletéig ott marad. A kutyák is átélik a kétségbeesést, amikor már nincs erejük várni és reménykedni.... A kutya kicsi volt. Alig akkora, mint egy felnőtt macska. Bundája bozontos, rendezetlen, és ahogy ott feküdt a saját maga által ásott gödörben, leginkább egy aprócska hódra emlékeztetett. Csak hogy ő nem gátat épített, hanem… egy gödröt. Egy saját sírt. Egy menedéket a világ elől, amely megtagadta tőle az élethez való jogot. A gazdája elhagyta. Napok óta nem evett. Nem mozdult. Csak ott feküdt, csapzottan, félig a föld alatt. A szeméttelepen, a város határában. Ahol senkit nem érdekel, ha egy kiskutya elbújik a világ elől. Az emberek azt mondják, a kutyák mindig remélnek. De néha… még egy kutya is feladja. A lányt, aki végül megtalálta, Hajnalkanak hívták. Állatvédő volt, önkéntes. Már régóta tudta, hogy a menhelyeken nincs több hely. Az ingyenesek tele vannak, a fizetősök meg… hát, a fizetős helyeket is azok az állatok töltik meg, akiket már senki más nem akar. Aznap reggel egy ismerőse hívta: – Hallottál arról a kiskutyáról, Hajnalka? Azt mondják, a szeméttelep körül kóborol. Vagyis… már csak fekszik. Nem jön elő senkihez. A földben fekszik. – Tudom, Laci… – Hajnalka hangja halk volt. – De hova vigyem? Otthon négy mentett kutyám van. A kórház tele, az átmeneti otthon szintén. – Hagyod ott megdögleni? – kérdezte a fiú a vonal túloldalán. Nem volt vádlás a hangjában. Csak szomorúság. Hajnalka fél órával később már a szeméttelep szélén parkolt. A szél port kavart a lába körül, miközben botladozva haladt előre, az orrát fojtogatta az égett szag. Körben madarak, néha patkány neszezett a zsákok között. Aztán meglátta. Egy kis barna-fekete folt. Egy mozdulatlan test, félig a földbe ágyazva. – Te vagy az? – kérdezte halkan, letérdelve. – Te vagy az én kis... apróságom? A kutya nem mozdult. Nem nézett fel. Nem menekült, nem vicsorgott. Csak ott feküdt.A történet folytatását a hozzászólásokban olvashatod👇👇👇👇

A halál gödre – Egy kutya, aki feladta volna, de jött valaki…

 

A kutya kicsi volt. Alig akkora, mint egy felnőtt macska. Bundája bozontos, rendezetlen, és ahogy ott feküdt a saját maga által ásott gödörben, leginkább egy aprócska hódra emlékeztetett. Csak hogy ő nem gátat épített, hanem… egy gödröt. Egy saját sírt. Egy menedéket a világ elől, amely megtagadta tőle az élethez való jogot. A gazdája elhagyta. Napok óta nem evett. Nem mozdult. Csak ott feküdt, csapzottan, félig a föld alatt.

A szeméttelepen, a város határában. Ahol senkit nem érdekel, ha egy kiskutya elbújik a világ elől.

Az emberek azt mondják, a kutyák mindig remélnek. De néha… még egy kutya is feladja.

A lányt, aki végül megtalálta, Hajnalkanak hívták. Állatvédő volt, önkéntes. Már régóta tudta, hogy a menhelyeken nincs több hely. Az ingyenesek tele vannak, a fizetősök meg… hát, a fizetős helyeket is azok az állatok töltik meg, akiket már senki más nem akar.

Aznap reggel egy ismerőse hívta:

– Hallottál arról a kiskutyáról, Hajnalka? Azt mondják, a szeméttelep körül kóborol. Vagyis… már csak fekszik. Nem jön elő senkihez. A földben fekszik.

– Tudom, Laci… – Hajnalka hangja halk volt. – De hova vigyem? Otthon négy mentett kutyám van. A kórház tele, az átmeneti otthon szintén.

– Hagyod ott megdögleni? – kérdezte a fiú a vonal túloldalán. Nem volt vádlás a hangjában. Csak szomorúság.

Hajnalka fél órával később már a szeméttelep szélén parkolt. A szél port kavart a lába körül, miközben botladozva haladt előre, az orrát fojtogatta az égett szag. Körben madarak, néha patkány neszezett a zsákok között.

Aztán meglátta.

Egy kis barna-fekete folt. Egy mozdulatlan test, félig a földbe ágyazva.

– Te vagy az? – kérdezte halkan, letérdelve. – Te vagy az én kis... apróságom?

A kutya nem mozdult. Nem nézett fel. Nem menekült, nem vicsorgott. Csak ott feküdt.

Napokba telt, mire Hajnalka elnyerte a bizalmát. Minden nap ment. Vizet vitt, kolbászt, kutyakonzervet. Eleinte csak letette a gödör szélére, messziről figyelt. A kutya nem evett az első napon. A másodikon sem. A harmadikon megnézte az ételt. A negyediken elvitte.

Az ötödik napon már nem mozdult el, amikor Hajnalka közelebb ment.

– Jó fiú vagy – mondta neki halkan. – Tudom, fáj. Tudom, nem bízol bennünk, emberekben. De én nem hagylak itt.

Amikor végre a karjába vette, Hajnalka először megijedt.

– Te jó ég… – suttogta. – Olyan könnyű vagy, mint egy galamb…

A kutya sovány volt, csont és bőr. A bundája összeállt, szaga orrfacsaró. Nem lehetett tudni, fiú vagy lány. Nem mozdult. Csak tűrte, hogy a lány felemelje.

– Elnevezlek... – gondolkodott Hajnalka. – Legyél… Pötyi.

A kis kutya nem reagált.

– Majd idővel. Ugye? Majd idővel újra bízni fogsz bennem.

A klinikán az orvos csak a fejét csóválta.

– Hajnalka, ő… ez az állat hetek óta nem evett rendesen. Nézd meg a szőrét. Gubancokban húzza a bőrét. Nem csoda, ha fáj neki minden mozdulat.

– El tudjuk altatni, hogy levágjátok?

– El. De előtte... meg kell vizsgálnom. Lehet, hogy már túl késő.

Hajnalka a kutya fejét simogatta, míg az orvos beadta az altatót.

– Aludj csak, Pötyikém… A pokolból jöttél, de most valami új kezdődik. Megígérem.

Amikor a szőr lekerült, Pötyi végre láthatóvá vált. Egy körülbelül öt év körüli, kis testű fiú kutya. Sovány, de él. Az orvos újra csóválta a fejét.

– Tizenkét fogat ki kell venni.

– Mennyi marad?

– Tizenegy. De azok sem túl jók.

– Csináljuk – bólintott Hajnalka. – Mindent. Amíg van remény, addig harcolunk.

A foghúzás után következtek az injekciók. A bőrének allergiás gyulladásai voltak. Antibiotikum, fájdalomcsillapító, vitaminok. És természetesen ivartalanítás is, ahogy minden mentett kutyánál.

Pötyi még mindig nem ugatott. Nem játszott. Csak nézett.

De már nem a földbe akart beleolvadni. Már nem a halált várta.

Hanem Hajnalka mozdulatait figyelte.

És az már valami volt.

 

2025-04-07 05:54:25 - Mindenegyben Blog