A gyerekek kidobták a szegényesen öltözött lányt az iskolabuszból, „Büdös vagy!” – mondták neki, míg meg nem látták a tévében szereplő történetét
Az iskolabuszon utazó gyerekek rendszeresen csúfolták a szegényesen öltözött, vékony kislányt, Nikit. Egy nap azonban meglepődve látták viszont a történetét a tévében – és mindaz, amit gondoltak róla, gyökeresen megváltozott.
Niki már az első osztályban kitűnt a többi gyerek közül. Sovány, alacsony kislány volt, aki törékeny alkatával és szegényes ruházatával magára vonta mások figyelmét.
Az osztálytársai tudták, hogy Niki édesanyjával él, és nehéz körülmények között élnek. Az édesanyja két munkát is vállalt, hogy el tudja tartani a lányát, ezért Niki minden nap egyedül ment iskolába és haza. A helyzet sajnos egyre rosszabbá vált.
Egy reggel Niki régi, foltos ruhákban állt az iskolabusz megállójában. Az egyik gyerek, Réka, aki a második osztályba járt, azonnal kiszúrta őt és gúnyolódni kezdett:– Nézzétek, milyen falusi kinézetű lány! – nevetett fel gúnyosan, mutogatva Nikire.Niki lesütött szemekkel, csendben leült a busz hátsó részében, és megpróbált láthatatlanná válni. De Réka nem hagyta annyiban:– Te honnan szeded ezeket a ruhákat, a szemétből? – kérdezte, majd közelebb lépett, és hirtelen befogta az orrát.– Fúj! Büdös vagy! – kiáltott fel, amit a barátnői hangos kacajjal követtek.
Niki némán tűrte a megaláztatást. Az iskolabusz vezetője, Erika néni azonban nem bírta tovább hallgatni:– Elég volt! Hagyjátok abba azonnal! – kiáltott rá a gyerekekre, majd előre hívta Nikit, hogy a vezető melletti ülésen foglaljon helyet.
Erika néni azon a napon nem tudta kiverni a fejéből a látottakat. Munka után úgy döntött, felkeresi Niki otthonát, hogy kiderítse, miért jár a lány ilyen állapotban iskolába. Amit ott látott, megrázta. Niki édesanyja súlyosan beteg volt, és képtelen volt dolgozni vagy gondoskodni a háztartásról. Niki viszont minden tőle telhetőt megtett: főzött, takarított, mosott, és gondoskodott az édesanyjáról.
HirdetésErika néni ezt követően felkereste a lányát, aki a helyi televíziónál dolgozott, és elmesélte neki Niki történetét. Néhány nappal később a tévében bemutatták a történetet, ami azonnal hatalmas figyelmet kapott.
Az iskolában Niki története nagy port kavart. Az addig gúnyolódó gyerekek, köztük Réka is, elszégyellték magukat, amikor megtudták, hogy Niki milyen bátor és erős, hogy ilyen körülmények között is helytáll. A gyerekek bocsánatot kértek Nikitől, és néhányan ajándék ruhákkal lepték meg. A szülők gyűjtést szerveztek, hogy segítsenek Niki édesanyjának a gyógyulásban.
Az összegyűjtött pénzből Niki édesanyja megkapta a szükséges orvosi kezelést, és lassan visszatérhetett a munkába. A család új otthonba költözött, és életük végre nyugodtabb és boldogabb lett.
Mit tanulhatunk ebből a történetből?
A történet arra tanít, hogy soha ne ítéljünk meg másokat a külsőségek alapján. Niki példája megmutatta, hogy a nehéz körülmények ellenére is lehet valaki bátor és kitartó. Ezért fontos, hogy mindig kedvességgel és együttérzéssel forduljunk mások felé.
Oszd meg ezt a történetet, hátha másoknak is tanulságos lehet!