Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Igaz történetek
A férjem 50/50-es pénzügyi megosztást követelt a fizetésemelése után – Beleegyeztem, de csak egy feltétellel
Tamással hat éve vagyunk házasok. Amikor megszületett a lányunk, Adél, ragaszkodott hozzá, hogy részmunkaidőben dolgozzak, hogy a házra és a gyerekre tudjak koncentrálni. Nem akart bébiszittert fogadni, és azt sem, hogy teljes munkaidős állás mellett próbáljak egyensúlyozni. Bár nem voltam boldog emiatt – szerettem a karrieremet –, olyan magabiztosan állította, hogy ez a legjobb számunkra, hogy végül beadtam a derekam, mert hittem, hogy egy csapat vagyunk.
Gyors előreugrás az időben. Egyik este pezsgővel a kezében érkezett haza, és lelkesen közölte, hogy előléptették, és a fizetése megduplázódott. Őszintén örültem a sikerének... egészen addig, amíg ezt nem mondta:
„Most, hogy többet keresek, igazságos lenne, ha minden kiadást 50/50 arányban osztanánk meg – a számlákat, a bevásárlást, mindent. Ez csak fair.”
Fair?! Én részmunkaidőben dolgozom, mert ő akarta így. Én vezetem a háztartást, én nevelem a gyerekünket, és most azt várja tőlem, hogy egyenlően hozzájáruljak mindenhez?
Amikor emlékeztettem rá, hogy ez az ő ötlete volt, vállat vont, és csak ennyit mondott:
„Nem az én hibám, hogy te kevesebbel éred be.”
Vettem egy mély levegőt, hogy megőrizzem a nyugalmamat. „Rendben, Tamás. Beleegyezem – egy feltétellel.” ⬇️
👇⬇️A teljes történet az ELSő kommentben található.
Mindenegyben Blog - 2025. január 15. (szerda), 18:03

A férjem 50/50-es pénzügyi megosztást követelt a fizetésemelése után – Beleegyeztem, de csak egy feltétellel Tamással hat éve vagyunk házasok. Amikor megszületett a lányunk, Adél, ragaszkodott hozzá, hogy részmunkaidőben dolgozzak, hogy a házra és a gyerekre tudjak koncentrálni. Nem akart bébiszittert fogadni, és azt sem, hogy teljes munkaidős állás mellett próbáljak egyensúlyozni. Bár nem voltam boldog emiatt – szerettem a karrieremet –, olyan magabiztosan állította, hogy ez a legjobb számunkra, hogy végül beadtam a derekam, mert hittem, hogy egy csapat vagyunk. Gyors előreugrás az időben. Egyik este pezsgővel a kezében érkezett haza, és lelkesen közölte, hogy előléptették, és a fizetése megduplázódott. Őszintén örültem a sikerének... egészen addig, amíg ezt nem mondta: „Most, hogy többet keresek, igazságos lenne, ha minden kiadást 50/50 arányban osztanánk meg – a számlákat, a bevásárlást, mindent. Ez csak fair.” Fair?! Én részmunkaidőben dolgozom, mert ő akarta így. Én vezetem a háztartást, én nevelem a gyerekünket, és most azt várja tőlem, hogy egyenlően hozzájáruljak mindenhez? Amikor emlékeztettem rá, hogy ez az ő ötlete volt, vállat vont, és csak ennyit mondott: „Nem az én hibám, hogy te kevesebbel éred be.” Vettem egy mély levegőt, hogy megőrizzem a nyugalmamat. „Rendben, Tamás. Beleegyezem – egy feltétellel.” ⬇️ 👇⬇️A teljes történet az ELSő kommentben található.

Hirdetés
Hirdetés
2025 jan 15

A férjem 50/50-es anyagi megosztást követelt, miután fizetésemelést kapott – Beleegyeztem, de csak egy feltétellel

Írta: Katalin Farkas2025. január 14.

Amikor Tamás fizetése megduplázódott, sokkolt azzal az ötletével, hogy minden kiadásunkat 50/50 arányban osszuk meg. Csak részmunkaidőben dolgoztam, méghozzá az ő unszolására, de végül beleegyeztem egy feltétellel: formalizáljuk az egyezséget írásban. Tamás nem is sejti, hogy ez nem megadás a részemről – hanem egy terv első lépése.

Soha nem gondoltam volna, hogy az a nő leszek, aki feladja a karrierjét egy férfi kedvéért. És mégis, ott ültem Tamással szemben a konyhaasztalnál, miközben meggyőző érvekkel ecsetelte, miért lenne ésszerű, ha kevesebb órában dolgoznék.

„Gondolj bele, Éva” – mondta, miközben megfogta a kezem. „Szülők lettünk, és tudom, hogy minél több időt szeretnél Adéllal tölteni. Ha részmunkaidőben dolgozol, ezt megteheted.”

„Tudom” – válaszoltam. „De szeretem a munkám, Tamás. Nem vagyok benne biztos, hogy most kellene ekkora változást hoznom a karrieremben.”

„De tényleg szeretnéd a teljes munkaidős munkát összeegyeztetni az anyasággal?” – kérdezte Tamás komoran. „Még mindig azt csinálhatod, amit szeretsz, és közben ott lehetsz Adél mellett is.”

Meleg, magabiztos mosolya kísértetiesen emlékezetes maradt. Néztem a kávémat, ahogy a tejszín spirálokat rajzolt benne, miközben kavargattam.

Valami belül azt súgta, hogy ez nem helyes, de elhessegettem az érzést.

„És mi lesz a tanácsadói projektjeimmel? Éveken át építettem ezeket a kapcsolatokat” – kérdeztem.

„Ezek mindig ott lesznek” – biztosított Tamás mézesmázos hangon. „De ezek a korai évek Adéllal? Ezeket soha nem kapjuk vissza.”

Most, visszatekintve, felismerem, hogy a gondoskodó szavai mögött manipuláció bújt meg. De akkor hittem neki. Sőt, hittem kettőnk csapatában.

A következő hat év egyetlen nagy homály volt, tele iskolai feladatokkal, részmunkaidős munkával és a háztartás fenntartásával.

Nagyjából elégedett voltam. Dolgozhattam, amit szerettem, és láthattam, ahogy a kis Adél gyönyörű, okos kislánnyá cseperedik.

De belül valami hiányzott. Továbbra is tartottam a kapcsolatot korábbi kollégáimmal, és fájt, amikor hallottam, hogy milyen előléptetéseket értek el. Néha eltűnődtem, hol tartanék most a karrieremben, ha nem léptem volna vissza.

Tamás karrierje szárnyalt, miközben én mindent egyensúlyban tartottam. Magamnak mondogattam, hogy ez az igazi partnerség.

Aztán eljött az éjszaka, amely mindent megváltoztatott. Tamás pezsgősüveggel a kezében viharzott haza, arca kipirult az izgalomtól.

„Megkaptam!” – jelentette be, miközben már a poharakat vette elő a szekrényből. „Az előléptetést. És várd csak, amíg meghallod a fizetésemelést.”

Őszintén örültem neki, sőt, büszke voltam rá. „Ez fantasztikus, drágám! Tudtam, hogy sikerülni fog.”

„A mostani fizetésem kétszeresét fogom keresni” – mondta, miközben kinyitotta a pezsgőt. „Kétszeresét! És ez elvezet egy fontos témához, amiről beszélnünk kell.”

Hirdetés
[ ]

Ahogy a hangszíne megváltozott, görcsbe rándult a gyomrom. Letette a poharát, és rám szegezte az arcán megjelenő „üzleti arckifejezését”.

„Most, hogy ennyit keresek, formalizálnunk kell a pénzügyeinket” – mondta. „Szerintem igazságos lenne, ha ezentúl mindent 50/50 arányban osztanánk meg. A számlákat, a bevásárlást, a jelzálogot, mindent.”

Vártam, hogy vicceljen, de sosem jött a poén.

„Ezt nem gondolhatod komolyan, Tamás. Csak részmunkaidőben dolgozom, emlékszel? Ez is a te ötleted volt. Már most is nehezen tartom egyensúlyban a háztartást és Adél nevelését. Hogyan várhatod el tőlem, hogy egyenlően hozzájáruljak mindenhez?”

Megvonta a vállát. „Nem az én hibám, hogy kevesebbel éred be.”

„Nem én választottam ezt” – emlékeztettem. „Te erőltetted, hogy így legyen.”

„Igen, de most más a helyzet.” Tamás mosolygott, miközben töltött nekünk pezsgőt. „Most más szinten vagyok, anyagilag. És szerintem kiegyensúlyozottabb megközelítés kell.”

A szavai úgy hatottak, mintha arcul csaptak volna. „Szóval, csak hogy tisztázzuk: azt akarod, hogy én vezessem a háztartást, neveljem a gyerekünket, és még mindig fizessek a dolgok feléért?”

„Ez csak igazságos” – válaszolta. „Csapat vagyunk, nem? És a csapatok egyenlően járulnak hozzá a dolgokhoz.”

Valami megváltozott bennem akkor, mintha tektonikus lemezek csúsztak volna egymásra. Tamás arcát fürkésztem, jeleket keresve, hogy talán felismeri, mennyire igazságtalan az „egyensúlyról” alkotott elképzelése.

De nem találtam semmit. Csillogó szemmel vigyorgott rám, mint egy gyerek karácsonykor. Tudtam, hogy mit kell tennem.

„Igazságosat akarsz?” – motyogtam. „Rendben. Beleegyezem egy feltétellel: tegyük hivatalossá. Írjunk egy megállapodást, és hitelesíttessük.”

„Ez zseniális ötlet, drágám!” – nevetett Tamás. „Holnap elfoglalt napom lesz, úgyhogy rendezd el a papírmunkát, és szólj, amikor készen áll az aláírásra.”

„Természetesen” – erőltettem mosolyt az arcomra, és belekortyoltam a pezsgőbe.

Másnap aláírtuk a hitelesített dokumentumot, amely rögzítette az új pénzügyi megállapodásunkat. Tamás rendkívül elégedettnek tűnt, amikor kiléptünk a közjegyző irodájából. Láthatóan fogalma sem volt róla, hogy épp aláírta a saját „végzetét”.

Az elkövetkező hónapok rengeteg meglepetést hoztak. Tamás új fizetése nyomán gyökeresen megváltozott. Az egyszerű munkaruhákat méregdrága, márkás öltönyökre cserélte. Luxus edzőterem tagságok és exkluzív klubdíjak jelentek meg a közös hitelkártyánkon.

Eközben én a részmunkaidős fizetésemből próbáltam fedezni a kiadások rám eső felét, beleértve Adél minden költségét is. Nem telt el sok idő, mire Tamás viselkedése is átalakult.

Egy alkalommal, miközben az új selyem nyakkendőjét igazgatta a tükörben, így szólt:„Tudnod kellene, milyen emberek járnak ezekre az exkluzív találkozókra. Elképesztő kapcsolataik vannak.”

Hirdetés

„Talán tudnám, ha egyszer elvinnél magaddal” – válaszoltam merev hangon.

Tamás felnevetett. „Te? Egy vidéki klubban? Ne érts félre, drágám, de nem hinném, hogy ott lenne a helyed. Ráadásul már nem is vagy benne a körforgásban, úgyhogy miről beszélnél?”

Elfojtottam egy mosolyt, és csak bólintottam, miközben figyeltem, ahogy egyre elviselhetetlenebbé válik.

A fordulópont akkor jött el, amikor bejelentette, hogy részt vesz egy fontos kapcsolatépítő eseményen.

„A vezérigazgató tart egy privát találkozót abban az új étteremben, amiről mindenki beszél…” – mondta, majd szándékosan rám nézett, mintha már előre tudná a válaszomat. „De gondolom, erről te nem is hallottál, igaz?”

„Te most viccelsz?” – kérdeztem. „Nem egy barlangban élek, Tamás. Mikor lesz az esemény? Szívesen elmegyek. Hallottam, hogy az étterem séfje igazi zseni.”

Tamás grimaszolt, majd vállat vont. „Ez magas szintű találkozó, Éva. Nem hiszem, hogy jól éreznéd magad ott. Ez nem igazán a te világod már.”

„Értem…” – mondtam halkan, miközben halvány mosoly jelent meg az arcomon. „Sok sikert a kapcsolatépítéshez.”

Tudtam, hogy eljött az idő, hogy beindítsam a tervem második fázisát. Aznap este, miután Tamás elment, felhívtam valakit, akivel már régóta nem beszéltem. Ez a telefonhívás mindent megváltoztatott.

Két héttel később Tamás hazaért, arca sápadt volt, öltönye gyűrött, a nyakkendője lazán lógott a nyakában.

„Lefokoztak” – mondta, miközben a kanapéra roskadt. „Újrastrukturálták a pozíciómat, de nem csak visszahelyeztek az előző szerepkörömbe – ennél is alacsonyabb pozíciót kaptam. A fizetésem rosszabb, mint amikor elkezdtem ott dolgozni! Ez egyszerűen nem logikus.”

„Valójában teljesen logikus” – mondtam nyugodtan.

Tamás felnézett rám, értetlenkedve.

„Az az előléptetés a régi kapcsolataimnak köszönhető. A főnököd, Péter, és én jó ideje ismerjük egymást. Amikor megemlítettem neki, hogy a férjem szeretne előrelépni…” – itt szándékosan megálltam.

„Micsoda?” – kérdezte Tamás, arca egyre zavartabbá vált.

„De aztán, amikor láttam, hogyan viselkedsz, és hogy mit kezdesz az új helyzeteddel, úgy döntöttem, visszaveszem, ami az enyém. És ez nem minden.”

Tamás döbbenten bámult rám, ahogy folytattam.

„Péter felajánlotta nekem a te pozíciódat, és én elfogadtam. Teljes munkaidőben kezdek jövő héten.”

Tamás szemei kikerekedtek. „De legalább ugyanannyit fogunk keresni, igaz? Visszaállíthatnánk a dolgokat a régi kerékvágásba…”

„Ez nem fog megtörténni” – vágtam közbe. „Van egy hivatalos, közjegyző által hitelesített megállapodásunk. Ez a te ötleted volt, és nem látom okát, hogy változtassunk rajta.”

Tamás vörös arccal felpattant. „Ez nevetséges! Nyilvánvaló, hogy ez az 50/50-es megosztás így már nem működhet!”

„Ha nekem működött, neked is menni fog” – válaszoltam hidegen.

A következő két év fájdalmas volt, ahogy láttam, hogy a házasságunk a neheztelés súlya alatt omlik össze. Tamás képtelen volt elviselni az új helyzetet, és végignézni, ahogy én sikeres leszek, miközben ő küzdött.

Amikor végül aláírtuk a válási papírokat, az általa szorgalmazott megállapodás utolsó alkalommal is visszaütött rá.

Adél most tizenkét éves, és már most megmutatkozik, hogy örökölte az üzleti érzékemet. Néha kérdez Tamásról, és én mindig próbálok semleges választ adni.

De azt sosem mulasztom el megértetni vele, amit megtanultam: az igazi partnerség nem arról szól, hogy mindent egyformán osztunk meg. Hanem arról, hogy támogatjuk egymást, értékeljük egymás hozzájárulását, és sosem engedjük, hogy a siker megváltoztasson minket.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés