Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Zsolt hunyt el a Tátrában, amikor egy lavina be temette.
Mindenegyben Blog - 2019. február 23. (szombat), 23:02

Zsolt hunyt el a Tátrában, amikor egy lavina be temette.

Hirdetés
Hirdetés
2019 feb 23

A szerencsétlenül járt hegymászó Szegvári Zsolt oktató volt.

“Zsolt elment… egy barátot, egy oktatót, egy mászót veszítettünk el… Zsolt sok excelsioros társunk alapfokú és alpesi oktatója volt, elvesztése fájdalmas számunkra”

– írták az Excelsior honlapján a barátok, társak.

Hirdetés
[ ]

A hegymászó 2001 óta volt tagja az az Excelsior csapatának, 2004-től lett alapfokú segédoktató. Elvégezett több tanfolyamot, majd a Testnevelési Egyetem hegymászó sportedző szakát, ezt követően vált az egyesület alpesi oktatójává.

A tragédiát okozó lavinaomlás a Lomnici csúcstól néhány száz méterre lévő Kis Hideg Völgyben következett be a déli órákban, amikor a helyszínen nagyon rossz időjárási körülmények uralkodtak, havazott és erős széllökések voltak – írta az MTI.

A magyar hegymászók által riasztott hegyi mentők motoros hószánokon, majd gyalogosan tudták megközelíteni a baleset helyszínét. Mire kiérkeztek, a hegymászóknak már sikerült megtalálniuk és kiásniuk a lavina által betemetett társukat, aki ekkor már nem mutatott életjeleket. Ennek ellenére a hegymászót megpróbálták még a helyszínen újraéleszteni, majd őt és a többi bajba került társát átszállították a közeli Téry menedékházba, ahol tovább próbálkoztak az újraélesztéssel, de eredménytelenül.

A szlovák hegyi mentőszolgálat egyik munkatársa elmondta: a lavinaomlásba került magyar hegymászó csoport több mint tíz személyből állt, az általuk használt felszerelés alapján nem kezdő hegymászókról van szó. A baleset idején és helyszínén második szintű lavinaveszély volt érvényben, ez az ötös skálán közepesnek számít, tekintve, hogy náluk a négyesnél magasabb veszélyre még nem volt példa.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés