Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Világelső - magyar tudósoknak sikerült élő koronavírust megvizsgálniuk!Félelmetes dolgot találtak, ember ilyet még nem látott
Mindenegyben Blog - 2020. szeptember 25. (péntek), 20:43

Világelső - magyar tudósoknak sikerült élő koronavírust megvizsgálniuk!Félelmetes dolgot találtak, ember ilyet még nem látott (2. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2020 szept 25

A vizsgálat

A magyar kutatók a körülbelül 80 nanométer szélességű SARS-CoV-2 részecskét egy ettől is kisebb tűvel szúrta meg. A tű hegyét a vírus tetejétől az aljáig nyomták, amitől az összenyomódott, majd a tű eltávolításakor azonnal visszapattant. Minderre százszor is kppes volt anélkül, hogy sérülés keletkezett volna rajta. Mindez azt bizonyítja, hogy a SARS-CoV-2 lehet az ember által ismert, fizikailag egyik legrugalmasabb és legellenálóbb vírus.

Hirdetés
[ ]

A többi vírussal ellentétben ráadásul a SARS-CoV-2 a gazdatestet elhagyva sem válik sebezhetővé, a tárgyak felületén megtapadva is hosszú ideig fertőzőképes maradhat, ez a felszínét borító tüskéknek köszönhető. A magyar laborban vizsgált víruson 61 ilyen tüske volt. Érdekes, hogy korábban a Cambridge Egyetemen körülbelül 24, míg a németországi Max Planck Institute 40-re becsülte a tüskék számát. Vagyis a vírus sokkal változékonyabb, mint gondolták eddig.

A tüskéket alkotó fehérjék vizsgálatakor kiderült: a tüskék rendkívül mozgékonyak, ez segít neki megtalálni a gazdasejtet és kapcsolódni hozzá.

A magyar tudósok azt is kiderítették: a vírus 10 percen át 90 fokos hőhatásnak is ellenáll, maximum néhány tüskéjét veszíti el, szerkezete sértetlen maradt a kísérletben. Ez magyarázza, hogy miért fertőz melegebb éghajlaton is.

Forrás: Index, Blikk

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés