Annak ellenére, hogy iskolai tanulmányai alatt inkább a mozik sötét termeiben töltötte az idejét, végül mégis minden idők egyik legnagyobb színészévé vált. Eleganciájával, vidám és drámai alakításaival egyaránt kiemelkedett, ráadásul folyékonyan beszélte az angolt, és gyakran látogatott Londonba, ahol a színjátszás további mélységeit ismerhette meg. Az Újságmúzeum most 20 különböző ponton keresztül tiszteleg a legendás Márkus László előtt, emlékezve rendkívüli tehetségére és karizmatikus személyiségére.
Az Újságmúzeum 20 pontban tiszteleg a legendás Márkus László előtt!
1. 1934-ben, hétéves korában kikönyörögte az anyukájánál, hogy jelentkezzenek a Vígszínházban, mert olvasta, hogy egy darabba gyerekszereplőt keresnek. Mint kiderült, sovány, beesett arcú kisfiút vártak, a kis Márkus László pedig kifejezetten pufi volt. Eltanácsolták, amiért napokig csak sírt a szobájában.
2. Kiskorától imádta a mozifilmeket, iskola helyett a filmszínházakban üldögélt naphosszat, éppen ezért pocsék tanuló volt. Saját bevallása szerint Európa legrosszabbja, számtalanszor megbukott és új iskolát kellett keresni neki. Ha éppen nem a mozikban ült, akkor a Színházi Élet című magazin számait falta nagy átéléssel.
4. Az apja malomtulajdonos volt és egyáltalán nem rajongott azért az ötletért, hogy színész legyen a fiából. A fiatal Márkus László egy évig a malomban dolgozott, ám aztán a színészet felé indult.
5. 22 éves korától, hat éven át játszott Debrecenben, a Csokonai Színházban. A Dózsa György úton, egy kis házban bérelt szobát. Az íróasztalán az édesanyja fényképe mindig ki volt téve.
6. Havi ötszáz forintot fizetett az albérletért, de rá akarta venni a főbérlőt, hogy csökkentse az árat. Végül elhívta egy előadásra, a hölgy pedig ott szembesült vele, hogy Márkus közkedvelt színész. Azonnal engedett az árból.
7. 1956. október 23-án dührohamot kapott, mert a forradalom miatt senki sem ment be a színházba megnézni az előadását. Már akkor mindene volt a színjátszás.
8. Fiatal korában összekeverték a hasonló zsánerű Kállai Ferenccel. Többször is megesett, hogy Kállai nevét írta az elé tolt papírlapra, mert nem akart csalódást okozni a rajongóknak, akik Kállai művész úrnak szólították.