Fájó szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy drága Édesanyánk, Dr. Tar Magdolna 70 éves korában távozott az angyalok közé. 🖤🖤🖤
2024. március 22-én 10.00 órakor lesz Dr. Tar Magdolna búcsúztatása a nyíregyházi Északi temető Korányi út felőli ravatalozójában.
Isten nyugosztalja!
“Ilyen az ember. Egyedüli példány.
Nem élt belőle több és most sem él,
s mint fán sem nő egyforma két levél,
a nagy időn se lesz hozzá hasonló.”
Kosztolányi Dezső
2006 -os interjú:
Dr. Tarr Magdolna
Családorvos,
Nyíregyháza-Sóstófürdő
Megelevenedik a közelmúlt történelme, és annak következményeként az embereknek az egészségükhöz, mi több, a természet rendjéhez való viszonya, amíg dr. Tarr Magdolnával, Sóstófürdő családorvosával beszélgetünk. A doktornő körül pezseg a levegő, kisugárzása, temperamentuma magával ragadó. Logikusan fejti ki tapasztalatait, amelyek megérnének néhány szociológiai vizsgálatot.
HirdetésA manapság Szlovákiához tartozó Surányban született 1953. október 5-én Lovas Emma (72) és néhai Tarr Boldizsár agronómus lányaként. Büszke az apa nevét tovább vivő öccsére, aki 300 tanulót oktató, magyar anyanyelvű iskolát igazgat Kéménden. Férjét a Debreceni Orvostudományi Egyetemen ismerte meg dr. Gál János személyében, aki a megyei kórházban szülész-nőgyógyász főorvos. Házasságukból két gyermek született, Annamária jogász Budapesten, János Tamás másodéves közgazdászhallgató. Egy évet tanult az Egyesült Államokban, és akkor erősödött meggyőződéssé a hite, neki nem az orvosi pályán kell boldogulnia. A szülők egyiküket sem terelgették saját hivatásuk felé, látták a felnövekvő gyermekek, mennyi áldozatvállalással, a családra fordítható idő elmaradásával jár a szakma hivatásként történő gyakorlása.
A DOTE-n 1979-ben vette át oklevelét, és még az avatás napján, szeptember 15-én összeházasodott a fiatal pár. A doktornő nevetve mondja: aznap két esküt is tett, délelőtt a hippokratészit, délután a házasságit. Mivel Nyíregyházán szolgálati lakást és állást kaptak, így idejöttek. Azóta sem bánták meg. Dr. Tarr Magdolna szenvedélyesen beszél a családorvoslás valódi értelméről. Generációk tagjainak életét kísérheti végig, az egykori fiatal szülők ma a gyermekeik tb-kártyáját adják le neki.
Az eltelt jó három évtized alatt új fogalmak léptek be mindennapjainkba. Sajnos, a korábban ismeretlen stressz egyre több bajt okoz. Régen egészségkímélőbb életmódot folytattak az emberek. Ledolgozták napjaikat, megelégedtek azzal, ami van, nem nyújtózkodtak luxus dolgok iránt. Az idősebbek belenyugodtak a természet rendjébe, megbékéltek az elmúlás gondolatával. Orvoshoz akkor fordultak, amikor valóban megbetegedtek. Ma viszont gyorsan szeretné a magyar ember behozni azt az anyagi lemaradást, amit a fejlettebb nyugati országokban látnak. Kitárult a világ, az utazások alkalmával a turisták látják, milyen körülmények közt is lehet élni. Irigylik más népek nyugalmát, és hajtanak ész nélkül azért, hogy mindazokat a javakat saját maguk és gyermekeik számára is megszerezzék.