Fontos, hogy szemügyre vegyük a virág alatti földet, ugyanis a nyári időszakban sok tápanyagot igényel, ezért a földje a pihenés ideje alatt nagyon ki tud merülni. Ettől függetlenül is, ha már legalább 2 éve nem ültettük át, akkor az legyen az első dolgunk, hogy új és nagyobb cserepet keresünk neki és abba átköltöztetjük friss földdel.
Ha odakinn a levegő hőmérséklete már elérte a 15 fokot, akkor bátran ki lehet vinni a növényt. Először árnyékosabb helyre, nehogy az első erősebb tavaszi napsugarak megperzseljék a növényt. A kisebb hajtásokat még ilyenkor metsszük le félig, hogy a növény szép dús lehessen, ne megnyúlt hajtásokkal teli.
Májustól már ajánlott rendszeresen öntözni, nem kell, hogy ússzon a vízben, de soha ne is legyen száraz a földje. Ilyenkor már kitehetjük naposabb részre is, hiszen ekkora újra megerősödik a téli alvás után, a gyökere is elkezd növekedni és megkezdi hozni az első virágait.
A tápoldatról sem szabad megfeledkezni, hogy a növény folyamatosan hozhassa szebbnél szebb virágait. Válasszunk kifejezetten erre célra szánt tápoldatot, amiből heti egyszer adagoljunk a leandereknek.
A levéltetvek nagyon kedvelik a leandert, ezért érdemes már előre védekezni ellenük és erre a legjobbak a természetes módszerek, amelyeket időnként alkalmazva a virágod szép rovarmentes és egészséges maradhat. Készíts csalánlevet, amit spricnis flakonba töltve, időnként permetezd le vele a növényt. Ezenkívül jó trükk még a cserépbe fokhagymagerezdet dugdosni.
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
(Forrás: tudasfaja)