Indul az sárgabarackszezon. Akinek nincs sajátja, annak vennie kell... illetve szedhet maga is, valamilyen szedd magad-akció keretében. Összegyűjtöttük a lehetőségeket.
A legtöbb Szedd Magad sárgabarackföld adatai között az is megtalálható, hogy mikortól várja a látogatókat, de ez változhat attól függően, mikorra érik meg a sárgabarack. Mielőtt kimennél a sárgabarackföldre, érdemes megtekintened az adott honlapját, vagy telefonon érdeklődnöd, mert előfordulhat, hogy néhány napig nincsenek nyitva, ha az előző nap minden sárgabarackot leszedtek.
Sárgabarackos szedd magad akciók:
- Kecskemét: július 1-től 23-ig
- Székesfehérvár: június 25-től július 15-ig
- Fertőszentmiklós: július 10-től szeptember 5-ig
- Gyöngyös: július 1-től augusztus 31-ig
- Pomáz: július 1-től augusztus 15-ig
- Szob: a készlet erejéig folyamatosan
- Törökbálint: július 1-től július 20-ig
Gyógyító sárgabarack
A Himalája hegyeiben, India és Kína között él egy piciny népcsoport, a hunza. Messze földön híresek magas életkorukról és kicsattanó egészségükről. A minket sújtó civilizációs betegségek mind elkerülik őket. Mi a titkuk? A sárgabarack!
Fiatalság és egészség forrása - sárgabarack
A sárgabarack jótékony hatása vitathatatlan. Tartalmaz A-vitamint, béta-karotint, B17-vitamint, káliumot, kalciumot, foszfort, C-vitamint és ként. A csontok és a szövetek újjáépítésében fontos szerepe van, így fogyasztása egyaránt javasolt fiataloknak és időseknek. Növeli a sejtek energiáját, élettartalmát, fokozza a vérképzést, mérsékli az asztmás panaszokat. Vízhajtó, méregtelenítő hatású. Segít leküzdeni a baktériumok, vírusok által okozott fertőzéseket.
A hunzák titka: a sárgabarack!
Egy világszerte nagyra becsült brit sebész, Dr. Robert McCarrison a következőket írta az amerikai orvosszövetség újságának 1922. január 7-i számában: „A hunzáknál nincs ismert rákos eset. Ennél a népnél hatalmas sárgabarack ligetek vannak. A sárgabarackot napon szárítják, és igen nagy mennyiségben fogyasztják." A hunzáknak nincsenek orvosaik és kórházaik, fiaik mégis 100 éves átlagéletkort értek el, tökéletes életerőben és jó egészségi állapotnak örvendve.
A nők bőre feltűnően sima még idősebb korban is, tizenöt-húsz évvel fiatalabbnak tűnnek, mint más vidéken élő asszonyok. A hunzák a sárgabarackot és annak magjából készített olajat használják gyakorlatilag mindenre. Csupán ebben rejlik erejük és egészségük, vagy egyéb környezeti tényezők is közre játszanak?
Miért nincs a hunzáknál rákos beteg?
Ne essünk túlzásokba!
HirdetésEgy 80 kg-os férfi naponta 18-20 darab sárgabarack magot fogyaszthat el (vegyesen keserűt és édeset), ezáltal biológiailag elfogadható mennyiségű B17 vitaminhoz juthat.
Feltételezések szerint a sárgabarackban, vagyis annak magjában található B17 vitamin miatt. A megfelelő mennyiségben jelen lévő B17 gátolja a sejtek rákos elváltozását elindító anyagok működését. Alternatív módszerként egyre több helyen használják injekció formátumban.
De valójában mi is a B17 vitamin? Ifj. Dr. Ernst T. Krebs 1950-ben, sokéves kutatás után elkülönített egy új vitamint, melyet B17-es számmal látott el, és elnevezte Laetrilnek.
Gyakorlatilag az összes gyümölcs magjában megtalálható ez a vegyület. Az alma, kajszibarack, cseresznye, őszibarack, szilva, mandarin és hasonlók tartalmazzák ezt a faktort; nemritkán rendkívül magas, akár 2-3%-os koncentrációban.