Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Sárga csekkesek figyelem! Most érkezett a hatósági figyelmeztetés >> mindenkit érint Magyarországon! Nyomatékosan felhívják minden állampolgár figyelmét – itta tájékoztató
Mindenegyben Blog - 2021. április 15. (csütörtök), 22:14

Sárga csekkesek figyelem! Most érkezett a hatósági figyelmeztetés >> mindenkit érint Magyarországon! Nyomatékosan felhívják minden állampolgár figyelmét – itta tájékoztató

Hirdetés
Hirdetés
2021 ápr 15

EZEKET A CSEKKEKET MINDKEÉPPEN ŐRIZZE MEG, MÉG VÉLETLENÜL SE DOBJA KI, MERT NAGY BAJ LEHET BELŐLE!

A bankszámla kivonatokat öt évig kell megőrizni, a közműszolgáltatóknak feladott sárga csekkeket pedig szolgáltatótól függően kettőtől öt évig – írja az Infostart.hu.

Hirdetés
[ ]

A villamosenergia- és földgázszolgáltatónál két év, a víziközmű-szolgáltatás esetén öt év, hírközlési-szolgáltatónál egy év, a szemétszállításnál pedig öt év az elévülési idő. Ezeknek a befizetési bizonylatait érdemes megőrizni, mivel a jogtalan követelésekkel szemben fel lehet fellépni – mondta Kóródy Dávid, a Budapesti Békéltető Testület hivatalvezetője az InfoRádiónak.

Kóródy Dávid elmondta, hogy arra is volt példa, hogy egy internetszolgáltató egy öt évvel korábbi tartozást próbált behajtani egy követelésügyi céggel, azonban nem jártak sikerrel, mert jogilag már elévül a fogyasztó tartozása.

Hozzátette, ha az elévülés idején belül keresi meg a cég a fogyasztót, de az a csekkel bizonyítani tudja az összeg rendezését, akkor ismételten nem vonható felelősségre.

Banki szolgáltatásoknál az elévülési idő öt év: addig valamennyi folyószámla-kivonatot meg kell őrizni, mivel ebben szektorban is előfordul, hogy a vitás helyzeteteket, vagy a követeléskezelő cégekkel szembeni igazunkat a csekkekkel lehet egyértelműen bizonyítani – tette hozzá a Budapesti Békéltető Testület hivatalvezetője.

(infostart.hu)

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés