GYESA gyerek 3 éves koráig jár, és összege a nyugdíjminimum: 28.500.-Ft havonta.
anyasági támogatás, ami annak jár, aki legalább 4X vett részt terhesgondozáson. Összege az öregségi nyugdíjminimum 225%-a,ikreknél 300%-a (2017-ben 64.125.-Ft) egyszeri összeg.
rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény. Ez akkor jár, ha a családban az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összege 140%-át,39.900.-Ft-ot. Az ellátás lehet természetbeni is, és egy évre állapítja meg az önkormányzat, de míg tanul a gyermek, 25 éves koráig járhat. Összege az öregségi nyugdíjminimum 22%-a (2017-ben 6270.-Ft). Aki erre jogosult, még bölcsődei étkeztetést is kérelmezhet.
babakötvény (életkezdési támogatás): Start-számla néven is ismert a babakötvény, aminek a lényege, hogy a 2005. dec.31. után született baba részére hivatalból nyitott számlára háromszor utalnak összeget, amihez 18. életéve betöltésekor juthat hozzá. Születéskor minden babának utalnak (18 évesen kb. 120 ezret kapnak meg). Hétéves és 14 éves korában utalnak a számlára azoknak, akik rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak vagy nevelésbe vett. Az összeget a költségvetési tv. határozza meg, de 42500.-Ft az első utalás, és ha 2017-ben születik a gyermek, akkor a első utalási összeg 42 500 forint, második és harmadik utalási összeg 44 600-44 600 forint, úgy, ahogy a tavaly született gyermekeknél. A Start-számlára szülők is fizethetnek be, hogy gyűljön a pénz, egészen a 18 éves korig. Emiatt volt az, hogy minden újszülött kap adóazonosítót.
rendkívüli gyermekvédelmi támogatás-óvodáztatási támogatás, önkormányzatnál igényelhető támogatás, vagyoni éslétfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzettől függően. (egy főre jutó kevesebb, mint a nyugdíjminimum)
ingyenes tankönyvellátás.
gyermektartásdíj megelőlegezés. Ha a tartásdíjat nem lehet behajtani attól, aki a megfizetésére van kötelezve és az egy főre jutó jövedelme kevesebb, mint a nyugdíjminimum kétszerese, kérelmezni lehet a gyermektartás előlegezését.. Az önkormányzatnál kell intézni és legfeljebb három évig jár, összege a nyugdíjminimum fele. Abban az esetben, mikor a tartásdíjat nem fizeti pl. az apa, akkor a bírósági ítéletben foglaltak végrehajtását kell kérelmezni. ha a végrehajtó nem tudja letiltatni és semmit nem tud végrehajtás alá vonni, akkor kiadja a jegyzőkönyvet a behajthatatlanságról. Ezzel a jegyzőkönyvvel lehet menni a járási hivatalba intézni az előlegezési kérelmet.