Rengeteg pénz jár a szülés után MINDEN családnak,akkor is ha az anyukának nem volt munkahelye! A legtöbben a feléről sem tudnak! Itt a lista : ezek a pénzek, támogatások mind járnak szülés után:

Fontos kérdés, ha valaki olyan helyzetben van, hogy gyermeket szeretne vállalni, de nincs vagy nem volt munkahelye. A legjobban azok járnak, akiknek van bejelentett munkahelye, mert akkor kapja a biztosítotti jogviszonya utáni ellátásokat. Ha nem volta szülés előtti két évben összesen egy év, amíg fizetve voltak a járulékok, akkor csak az állami támogatásokra és juttatásokra számíthat, ami nagyon kevés.
A gyermekek után járó ellátásoknak két nagy csoportja van. Vannak a biztosítotti jogviszonyhoz kapcsolódó járandóságok, amik összege attól függ, mekkora bejelentett munkabére volt valakinek, és vannak az alanyi jogon járó, az állam által biztosított ellátások.
A biztosítotti jogviszonyt megkövetelő ellátások azalábbiak:
gyermekápolási táppénz a 12 éven aluli gyerek után, aminek összege úgy alakul, mint a sima táppénz, 60 % ha otthon, illetve 50 %- ha kórházban ápolják a gyermeket
CSED (volt tgys, 2015.január 1-től lett CSED) ha születést megelőző két évben összesen volt 365 biztosítotti nap. A CSED a szülési szabadság idejére jár, ami 24 hét. Összege a fizetés függvénye, mert annak 70%át számolják.
GYED, ha születést megelőző két évben összesen volt 365 biztosítotti nap.(beleszámít a CSED ideje is, ha az alatt szűnt meg a munkaviszonya) A CSED lejárta után folyósítják, illetve annak megfelelő idő után. A CSED 168 napra jár, ezért ennyi nap után a gyermek 2 éves koráig jár és a GYED összegét úgy számolják, mint a CSED-et, de maximuma a minimálbér 2X-esének 70%-a (2017-ben 178.710.-Ft)
Hirdetésgyermekek után járó pótszabi meg az apaszabi: 16 évesnél fiatalabb 1 gyerek után 2 nap, 2 gyerek után 4 nap és ennél több gyerek után 7 nap, míg az apaszabi 5 nap, ikreknél 7 nap.
családi adókedvezmény (külön cikkben részletesen kifejtjük a szabályait, de a lényeg, hogy egy eltartott esetén 66 670 forint, két eltartottnál 83 330 forint, míg három gyereknél 220.000.-Ft az összeg, amit levonnak az adóalapból, vagy a járulékokból is)
első házasok adókedvezménye: azoknak jár, amely házaspár egyik tagja legalább, először köt házasságot. Összege: az összevont adóalapot csökkenthetik 31250 Ft-tal, de csak egy évig.
Amihez nem kell biztosítotti jogviszony, vagyis bejelentett állás, azok a következő ellátások
családi pótlék: 1 gyermekre 12.200.-Ft, egyedülállónak 13.700.-Ft. 2 gyermekre 13.300.-Ft, egyedülállónak 14.800.-Ft gyermekenként. 3 vagy ennél több gyermek után 16.000.-Ft, ha egyedülálló, akkor 17.000.-Ft. Az összegek gyermekenként értendőek. Addig jár, míg a gyerek tanul, de legfeljebb 20 éves koráig. Születés után nevelési támogatás, tankötelezettségtől kezdve iskoláztatási támogatás néven kapják a családi pótlékot.