Nemcsak a Pfizer, a Moderna és a Sinopharm is teszteli a 12 év alattiakon a koronavírus elleni oltóanyaguk hatékonyságát és biztonságát, harmadakkora dózissal. Az AstraZeneca az Egyesült Királyságban már áprilisban megkezdte a 6 éves korú gyermekek klinikai vizsgálat. Peking nyár végén hagyta jóvá a gyerekek Sinopharmmal történő oltását 3-17 év között. Az Egyesült az Egyesült Arab Emiratusokban, Bahreinben, Egyesült Államokban, Izraelben és Kanadában is befejezték a 3-11 év közöttiek klinikai tesztelését a Pfizer készítményével.
A VIZSGÁLATOK BIZTATÓ EREDMÉNYEKKEL ZÁRULTAK: A GYEREKEK ESETÉBEN MÁR SOKKAL KEVESEBB HATÓANYAGRA A FELNŐTTEKÉHEZ HASONLÓ IMMUNVÁLASZ JÖTT LÉTRE AZ MRNS VAKCINÁKRA– ezt Bob Frenk az amerikai Oltáskutató Központ igazgatója mondta a CNN-nek.
A GYEREKEK KÖNNYEN TERJESZTIK A VÍRUST
Prof. Dr. Rusvai Miklós virológus a Borsnak elmondta, hogy ugyan biztonságos a kicsik oltása, de ideálisabb lenne, ha elsősorban az oltatlan felnőtt lakosság venné fel mielőbb a vakcinát.A GYERMEKEKNEK A JÁRVÁNY TERJESZTÉSÉBEN VAN SZEREPE, KÖZÜLÜK CSAK KEVESEN, 10 EZERBŐL 2-3-AN BETEGSZENEK MEG SÚLYOSAN.Náluk is ugyanaz számít rizikófaktornak a megbetegedés tekintetében, mint a felnőtteknél: a túlsúlyosak, a keringési problémákkal küzdők, a cukorbetegek veszélyeztetettek a fertőzés súlyosabb lefolyására.