Gazdaságvédelem: gyors kilábalásra készül
A járvány olyan dolog, mely a gazdaság több pontját támadta meg, de gyors gazdasági kilábalásra készül. Minél több munkahelyet akarnak megmenteni, mert ha nincs munka, nincs semmi, ha van munka, minden van - fogalmazott. Ez áll a középpontban, jól kiépült a rendszer, amennyi munkahelyet tönkretesz a vírus, annyit létre is hoznak.
Az EU számokkal mindig baj van
Az EU-számokkal mindig baj van. Egyetlen forint uniós pénzt sem kapunk, csak könnyebben lehívhatunk pénzeket. “Brüsszel nem a transzparenciáról híres pontja a világnak” - mondta arra, hogy akkor mennyi is az annyi az uniós pénzek/költségvetés esetében. Az látszik, hogy a rigid, szigorú sprőd rendszert teszik áramvonalasabbá: az EU-s vezetőkkel tárgyalva tegnap abban állapodtak meg, hogy a hétéves uniós költségvetést átszabják. Rugalmasabb lesz a pénzek felhasználása. És jóval nagyobb EU-költségvetés kell, mindenki több pénzt fizet be az EU-s büdzsébe, Magyarországnak is, hogy nagyobb legyen a költségvetés kerete - mondta.
Nem tudtak megállapodni arról, hogy azok a pénzek, amiket mozgósítani kell, hitelek legyenek-e, vagy ajándék pénzek, amiket nem kell majd odaadni. Erről vérre menő viták folynak - tette hozzá.
Nem érdekli Berlinben mit gondolnak, Brüsszel másik “kávéház”
Arra, hogy a magyar korona-vírus törvényt támadják, az Európai Parlament LIBE bizottságában is, holott igazából nincs is baj vele, a miniszterelnök azt mondta: “vágjunk rendet, Brüsszel és az, hogy európai fővárosokban mit mondanak, “az két külön kávéház”.
“Hogy Berlinben mit gondolnak rólunk, az engem nem érdekel”, mint kutya a vizet lerázzuk magunkról - jelentette ki.
A kettes számú Soros terv
Brüsszel más, az hatalmi központ, ott döntéseket hoznak, van ott munka bőven. “De itt mindig Soros György kezét kell látni a dologban“ - hangoztatta. Aztán felhívta a figyelmet a kettes számú Soros tervre, Soros György a héten is közzétett egy írást egy, a járványhelyzetet kezelő “speciális finanszírozásról”: az EU nagyon nagy kölcsönt vegyen fel, a hitelt nem kell visszafizetni, viszont a kamatot igen, életünk végéig.
Nagy Katalin erre felvetette, hogy ezt hívják adósrabszolgaságnak, Orbán Viktor pedig leszögezte:Magyarország nem kér a hitelekből, erős lábakon állunk.