Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Óraátállítás 2024. tavasz: ekkor lesz idén, ne feledkezz meg róla! VIGYÁZZ, MERT VÁLTOZÁS JÖTT!!!!
Mindenegyben Blog - 2024. január 27. (szombat), 21:54

Óraátállítás 2024. tavasz: ekkor lesz idén, ne feledkezz meg róla! VIGYÁZZ, MERT VÁLTOZÁS JÖTT!!!!

Hirdetés
Hirdetés
2024 jan 27

Óraátállítás 2024. tavasz: ekkor lesz idén, ne feledkezz meg róla! VIGYÁZZ, MERT VÁLTOZÁS JÖTT!!!!

A felmérések szerint az óraátállítást az emberek többsége ki nem állhatja. Az európaiak több mint 80 százaléka szívesen megszabadulna tőle. Ezért az EU úgy döntött, hogy 2024-től el is fogják törölni.

A tagállamoknak addig viszont el kell dönteniük, hogy inkább a téli vagy a nyári időszámításban akarnak élni.

Egyelőre úgy tűnik, hogy a többség az utóbbi felé húz. Így könnyen előfordulhat, hogy 2024. március 31. vasárnap fogjuk utoljára átállítani az órákat.- így sajnos ilyenkor 1 órával kevesebbet alszunk.

Óraátállítás 2024

Nyári időszámítás kezdete: 2024. március 31. vasárnap hajnalban 2:00 órakor 3:00 órára kell előreállítani az órát.

Vasárnap átállunk a nyári időszámításra, egy órával kevesebbet alhatunk, de idén lehet vége az átállításoknak?

Egészségügyi problémák főleg a nyári időszámításra való átálláskor lépnek fel

Tavasszal az órát egy órával előre állítják. Ez azt jelenti, hogy ha óraátállítás előtt és után is hét órakor kelünk fel az óra szerint, valójában egy órával korábban (hat órakor) kelünk, mint előző nap. A melatonintermelés ilyenkor még nem áll át, a glükokortikoidszint még alacsony. A vércukorszint még az alvási időnek megfelelő. Vagyis hiányzik a kimaradt egy óra alvás. Fáradtak, dekoncentráltak, levertek vagyunk.

Hirdetés
[ ]

Ezzel szemben este nagyon is fittnek és ébernek érezzük magunkat, mert belső óránk jól tudja, hogy valójában tíz óra van, mikor az óramutató már 11-et mutat.

Az őszi átállás főleg az időseket, a csecsemőket, a gyerekeket és a betegeket viseli meg

A téli időszámításra való átállás miatt sokan korábban kelnek reggel, és este hamarabb fáradtnak érzik magukat. Mivel minden ember más és más, erre is különbözőképpen reagálunk. Az egyéni különbségek mellett, a csecsemők, a gyerekek és az idősek sokkal érzékenyebbek, szervezetük nehezebben alkalmazkodik az óraátállításhoz. Különösen megterhelő az évi kétszeri óraátállítás az alvászavarokkal küzdő és a szervi betegségekben szenvedő embereknek.

Milyen problémák adódhatnak az óraátállításból?

Az óraátállítás egészségügyi hatása hasonló egy mini jetlaghez. Amíg a belső és külső óra nem kerül összhangba, a következő tünetek léphetnek fel:

Mennyi időt vesz igénybe az átállás?

Általában 4-14 napra van szüksége a szervezetnek, hogy megszokja a változást, ez egyénenként eltérő.

Németországi statisztikák szerint az emberek 8,5-12 százaléka fordul orvoshoz óraátállítás miatti problémákkal, első sorban a nyári időszámításra való átálláskor. Ekkor többeknek van szüksége altatókra és antidepresszánsokra. A fáradtság miatt a balesetek elkerülése végett különösen óvatosnak kell lenni a forgalomban résztvevőknek és a játszótéren is. Több gazdálkodó megfigyelte, hogy az állataikra is hatással van az óra átállítása, nekik sem könnyű igazodni a napirend változásaihoz.

Mit tehetünk, hogy könnyebben menjen az átállás?

Hirdetés

Altatók helyett először próbáljon meg kíméletesebb megoldást keresni, igyon például gyógyteát vagy vegyen egy meleg lábfürdőt. Kérjen tanácsot orvosától!

Bármelyik irányba állítják is át az órát, mindig hasznosak a relaxációs technikák: a Jacobson-féle progresszív izomlazítás vagy az autogén tréning.

Este ne egyen sokat, lefekvés előtt három órával kerülje a kávét, a teát és más élénkítő hatású italokat. Ne nézzen thrillert vagy egyéb felzaklató műsort. Esténként lehetőleg a vitákat is kerülje. Ezek ugyanis lehetetlenné teszik a nyugodt, pihentető alvást.

Az óraátállítást követő 10 napban legyenek különösen óvatosak és körültekintőek a közlekedésben, és a balesetveszélyes elfoglaltságokat is kerüljék, főleg, ha tudják magukról, hogy ezek a napok különösen megviselik szervezetüket. Iktassanak be több szünetet. Ha nagyon fáradtnak érzi magát, ne vezessen, utazzon inkább tömegközlekedési eszközzel! A balesetveszélyes házimunkákat, például az ablakpucolást is mellőzze ebben az időszakban!

Egy hétre mondjon le a délutáni alvásról, ha fáradt is, inkább maradjon ébren! Így a belső óra könnyebben átáll, és éjjelente jobban fog aludni.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés