Az időjárás is kegyeibe fogadta az egy év kihagyás után ismét szabadtéren megszervezett csíksomlyói pünkösdi búcsút, a zarándokok tízezrei szekerekkel, lóháton, biciklivel vagy gyalogosan tették meg a Hármashalom-oltárhoz vezető utat.
![](https://24.p3k.hu/app/uploads/sites/11/2021/05/d_mti20210521106.jpg)
A búcsún – a járványügyi korlátozások miatt kevesebben vettek részt, mint a járvány előtti alkalmakkor, de – a tömeg most is betöltötte a csíksomlyói hegynyerget.
A hithez, a Szűz Máriához, a Csíksomlyóhoz való ragaszkodást hirdette prédikációjában a pünkösdszombati búcsú szónoka, a moldvai származású Salamon József gyimesbükki plébános.
![](https://24.p3k.hu/app/uploads/sites/11/2021/05/dnand20210522027.jpg)
Salamon József szülőföldje szóhasználatával élve jelentette ki, hogy “honn vannak”, vagyis otthonukban érzik magukat a csíksomlyói hegynyeregben a fogadalmi búcsú zarándokai.
[LAPOZAS]Amíg ez a ragaszkodás él a lelkekben Csíksomlyó iránt (…), lesz jövőnk, hitünk, lesznek értékeink, lesz elképzelés a jövőről
– hangoztatta.
Továbbra is haladjunk azon az úton, amely megerősít bennünket igazi összefogásban, egységben a nagyjainkkal együtt
– jelentette ki a szónok. Arra is kitért prédikációjában, hogy ha mindenki annyi időt szánna a jó terjesztésére, mint a bűnbakok keresésére, és a maga igazának az igazolására, hatalmas lenne az előrehaladás.
Az idei búcsú sajátos színfoltja volt Molnár Levente székelyföldi származású operaénekes, aki a zarándoklat világi fővédnökségét vállalta.
A világhírű bariton Máriapócsról indulva részben gyalog tette meg az utat Csíksomlyóra, és elhozta az útba ejtett közösségek imaszalagjait. Molnár Levente a mise kezdete előtt elénekelte a palóc himnuszt, és elmondta: zarándoklatát a nemzet egységéért ajánlotta fel. (MTI)
Ilyen az, amikor százezer magyar együtt imádkozik.Ilyen az, amikor sok ezer ember tudja, miért jött ide. Nem szemetelni, az biztos!Ilyen volt a nyereg, amikor az emberek hazamentek... Mintha ott sem lettek volna!VIA