Csak halála után derülhetett ki.
Bálint gazda június 21.-én hunyta le örökre a szemét. A kertészmérnök rengeteg embernek adott tanácsot, Facebook oldalán több százezer követője volt. Homonnay Gergely publicista, író, aktivista készíthetett vele interjút, neki mondta el Bálint gazda:
“Ha meghalok, a hamvaimat szántsák be abba a földbe, ami az apámé volt, ahol felnőttem, és ami engem is azzá tett, ami vagyok.”Bálint gazda mondta ezt egy interjú során azzal a feltétellel, hogy csak a halála után írhatom meg. Reméltem, még őrizhetem sokáig ezt a titkot. Ma ő is elment. Csak egy testvére és ő élte túl a holokausztot, az egész családját megölték.Emléke legyen áldott! Baruch Dayan HaEme
Bálint György gazdálkodó hagyományokkal rendelkező zsidó családba született, fiatal korától kezdve a mezőgazdaság szeretetére és ismeretére nevelték. Általános és középiskolai tanulmányait Gyöngyösön végezte, 1937-ben érettségizett a főgimnáziumban, 1941-ben pedig kertészmérnöki oklevelet szerzett a budapesti Magyar Királyi Kertészeti Akdémián. 1942-ben behívták munkaszolgálatra, majd a mathauseni, később pedig a gunskircheni koncentrációs táborba került, ahonnan két barátjával egy nappal a tábor felszabadulása előtt megszöktek. A holokuszt során egy testvére kivételével az egész családját kiirtották. A háború után hazatért, de a kommunista hatalomátvétel után internálással fenyegették és elvették a földjét.
- 1949-ben mezőgazdasági mérnökként diplomázott a Magyar Agrártudományi Egyetemen. 1949–1952 között a Földművelésügyi Minisztériumban dolgozott, majd onnan egy évre a Kertészeti Kutatóintézetbe került.
- 1955–1959 között a Mányi Állami Gazdaság főagronómusa volt, ahonnan a Fejér Megyei Állami Gazdaságok Igazgatósága főkertészként alkalmazta, 1964-ig.