Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
NASA bejelentése:Gyilkos aszteroida tart a Föld felé!90 millió tonnás aszteroida okozhatja az emberiség végét - itt az időpont
Mindenegyben Blog - 2022. november 14. (hétfő), 14:41

NASA bejelentése:Gyilkos aszteroida tart a Föld felé!90 millió tonnás aszteroida okozhatja az emberiség végét - itt az időpont (3. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2022 nov 14
Egy-két évszázadon belül kritikus helyzetbe kerülhet a Föld és a 2022 AP7 egymáshoz viszonyított helyzeteFORRÁS: SPACEREFERENCE

Azt viszont, hogy néhány évszázadon belül konkrétan mikor kerül ütközőpályára a 2022 AP7, egyelőre még nem lehet megjósolni, a becsapódás potenciális veszélye azonban reális opció.

Százmillió hirosimai atombomba erejével robbant, és eltörölte a dínókat az élet színpadáról

Utoljára a kréta időszak legvégén, 65,5 millió éve érte a földi élővilágot rendkívül súlyos, katasztrofális következményekkel járó kozmikus eredetű becsapódási esemény.

A SZAKIRODALOMBAN K-T ASZTEROIDAKÉNT JEGYZETT KISBOLYGÓ

Hirdetés

a jelenlegi Mexikói-öböl nyugati oldalán, a Yucatán-félsziget térségében csapódott be, sekélytengeri környezetben. A mai Chicxulub városka közelében, a Mexikói-öböl tengeraljzatán sikerült azonosítani a K-T aszteroida ütötte közel 200 kilométer átmérőjű krátert.

A K-T aszteroida ütötte kráter rekonstrukciója. Az instabil krátersánc beomlásával jött létre a második krátergyűrűFORRÁS: ANCIENT EARTH

A kráter átmérőjéből és a kettős krátersánc formájából kinematika modellezéssel meghatározták a tömeges kihalási eseményt okozó földgyilkos aszteroida méretét, irányát és becsapódási sebességét. A K-T aszteroida legalább 12-15 kilométer átmérőjű objektum volt, amely a legújabb modellszámítások szerint délkeleti irányból és meredek, csaknem 60 fokos szögben,

Hirdetés

MINTEGY 24 EZER KILOMÉTER/ÓRÁS SEBESSÉGGEL ÜTKÖZÖTT A FÖLDNEK.

A becsapódási energia meghaladta százmillió hirosimai atombomba robbanási energiáját.

A kréta végén történt katasztrofális hatású becsapódás okozta a globális K-T kihalási eseménytFORRÁS: NASA

A felszabaduló hőenergia elpárologtatta a karbonátos kőzetekből álló tengeraljzatot, irdatlan mennyiségű törmeléket, szén-és kén-dioxidot, valamint aeroszolt juttatva az atmoszférába. A becsapódás nyomán ezer méter magas hullámfal indult el több száz kilométer/per órás sebességgel a szárazföld felé, mélyen benyomulva és mindent elpusztítva a kontinentális partvidéken.

A MEGACUNAMI NYOMAIT MÉG A BECSAPÓDÁSTÓL MINTEGY TÍZEZER KILOMÉTERES TÁVOLSÁGRA FEKVŐ JELENLEGI ADRIAI HORVÁT PARTVIDÉKEN IS KIMUTATTÁK.

Az ütközés a Richter-skála szerinti 9-9,9-es erősségű rendkívüli erejű földrengést okozott, a szeizmikus lökéshullámok pedig többször körbefutották a Földet.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés