7. Kötőhártya-gyulladás
Több kínai és dél-koreai kutatás is igazolja, hogy nagyon ritkán, a koronavírus-fertőzöttek 1-3%-ánál tapasztalható kötőhártya-gyulladás is, a többi tünet jelentkezésével együtt így ez is egy intő jel lehet. A kötőhártya-gyulladást persze számos más kórokozó is okozhatja, ezért ezzel a tünettel mindenképpen orvoshoz fordulni.
8. Szaglás- és ízlelésvesztés
A szaglás és az ízlelés elvesztése lehet az egyik leggyakoribb tünet a koronavírus-fertőzötteknél, a King’s College London kutatói kiderítették, hogy a fertőzöttek 59%-ánál jelentkezik.
9. Fejfájás, torokfájás
A fejfájás és a torokfájás is ritkábban jellemző tünet, a kínai páciensek 14%-ánál jelentkezett a kettő közül legalább az egyik. Ha ilyen tünetünk van, esélyesebb, hogy a fejfájást a frontváltakozás vagy vitaminhiány, a torokfájást pedig megfázás, influenza okozza, a koronavírus-fertőzés akkor gyanúsabb, ha több más tünet is jelentkezik a listáról.
10. Orrfolyás
Az orrfolyás szintén egy kifejezetten ritka tünet, a fertőzöttek 5%-ánál jelentkezik. Az allergiaszezon kezdetével sokaknál jelentkezhet ilyen tünet, valószínűleg inkább erre az okra kell gyanakodnunk, ha orrfolyást tapasztalunk.
Összefoglalás
Fontos megjegyezni, hogy ezek a tünetek nemcsak a koronavírus-fertőzötteknél jelentkezhetnek, hanem számos más esetben is, még akkor sem feltétlen kell aggódnunk, ha egyszerre többet tapasztalunk ezek közül.
HirdetésDr. Kovács László, tüdőspecialista szakember beszélt a betegség lefolyásáról is. Azt mondta: a koronavírus-fertőzés úgy kezdődik, hogy egy magas láz jelentkezik, ezt kíséri a hidegrázás, az ízületekben a fájdalmak, valamint fejfájás is. Egy komoly fáradékonyság, utána a következő napokban jelentkezik a torokfájás száraz köhögéssel, ami azt jelenti, hogy a vírus lefelé halad az alsó légutakba. Dr. Kovács hangsúlyozta: ez a folyamat egy hétig tart. Az alsó légutaknál jelentkező gyulladás hozhat komoly kórképet a betegeknél – tette hozzá az orvos.
Dr. Kovács László, tüdőspecialista, Törökbecse: „A következő pillanat lehet az is, hogy a vírus elindul az emésztőrendszerbe. Ebben az esetben jellemző a hányás, hányinger, hasmenés, ami azt jelenti, hogy a vírus még egy utat talált magának és a következő fázisban lehet komoly szimptomatológia az ún. emésztőrendszerben. A fiataloknál jellemző még az, hogy a vírus megrongálja a receptorokat a szag és ízek iránt. Ez a fiataloknál és a gyerekeknél jellemző. Ami dominál a kórképben a komoly betegeknél, a borzadalmas fáradékonyság, a légszomj, ami azt jelenti, hogy a beteg nem képes pár lépést sem tenni, már kifullad és ebben az esetben nagyon oda kell figyelni, vigyázni, hogy időben reagáljunk.”írja a pannonrtv.com
Forrás: https://pannonrtv.com