Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Most jött a hír! Meghalt Vitézy László
Mindenegyben Blog - 2024. február 02. (péntek), 12:37

Most jött a hír! Meghalt Vitézy László (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2024 feb 02

Meghalt Vitézy László

Hirdetés
[ ]

Nyolcvanhárom éves korában pénteken hajnalban meghalt Vitézy László Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, producer, érdemes és kiváló művész.

Vitézy László Balázs Béla-díjjal kitüntetett magyar filmgyártó, szkriptíró és rendező, továbbá az "Érdemes" és "Kiváló Művész" címek birtokosa, aki 1940. május 17-én látta meg a napvilágot Budapesten. Születésekor a családját a kommunista rendszer osztályidegenként bélyegezte meg, és megfosztották őket vagyonuktól.

Fiatal felnőttként a Budapest Filmstúdiónál és a Mafilmnél töltött időt technikai asszisztensként, majd 1973-ban diplomázott a Színház- és Filmművészeti Főiskola film- és televíziórendezői szakán. Az 1970-es és 1980-as évek során, a Budapesti Iskola rendezői kollektívájának tagjaként, a filmgyártás megújításával és új műfajok létrehozásával hozzájárult a magyar szocialista valóság dokumentarista és játékfilmes eszközökkel történő megjelenítéséhez. A kommunista rendszer személyes tapasztalatai alapján számos művében leplezetlenül és részletesen ábrázolta a valóságot, beleértve a manipulációkat, kiégéseket és a ki nem egyenlített, megoldhatatlan emberi sorsokat. Tévé- és dokumentumfilmeket is rendezett, például a 1979-es Békeidőt, amely egy elnéptelenedő falu szövetkezeti elnökének küzdelmét mutatja be a hatalmát megőrző magas rangú vezetőkkel szemben, így éles bírálatot megfogalmazva a kádári rendszerrel szemben, és cenzúrát megkerülve több mint másfél millió nézőhöz jutott el.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés