Ha most magukra hagyjuk orvosainkat és ápolóinkat, akkor gyermekeink és unokáink jövőjéről is lemondunk.
A magyar egészségügy helyzete soha nem látott mélységekbe süllyedt. Ma a Budapesti Péterfy Sándor utcai Kórházban folytattuk bejárásunkat, és amit tapasztaltunk, az szinte hihetetlen. Embertelen körülmények, elviselhetetlen hőség, és végletekig kizsigerelt egészségügyi dolgozók küzdenek napról napra, hogy életeket mentsenek.
A kórházban a hőmérséklet már dél körül elérte a 38,4 fokot, miközben a mosdókban szappan és fertőtlenítőszer is hiányzott. Az ott dolgozó orvosok és ápolók már rég túllépték a tűrőképességük határát. Egy orvos sírva könyörgött, hogy ne hagyjuk magukra őket, és hogy tájékoztassuk a nyilvánosságot azokról a körülményekről, amelyek között dolgoznak.
Eközben a kormány egészségügyi államtitkára propagandabejárást szervezett a magyar sajtónak egyetlen olyan intézménybe, ahol nagyjából klimatizáltak a kórtermek. Ez a látogatás azonban messze áll attól a valóságtól, amivel a Péterfy Sándor utcai Kórházban szembesültünk. Bár a kormánynak korábban teljes rekonstrukciót ígértek a kórháznak, az ígért finanszírozást időközben törölték. Most pedig, ahelyett hogy megoldanák a problémákat, felsőbb utasításra megtiltották a független sajtó belépését az intézménybe. Fényes nappal a Pintér Sándor belügyminiszter köreihez köthető biztonsági cég vaslánccal és lakattal zárta le a kórház főbejáratát, hogy se a sajtó, se a betegek ne juthassanak be az intézménybe.
Nem tűrhetjük tovább ezt az áldatlan állapotot. Követeljük Pintér Sándor belügyminiszter és Takács Péter egészségügyi államtitkár azonnali leváltását, valamint a szükséges plusz források biztosítását az egészségügy számára. A helyzet annyira súlyos, hogy Orbán Viktornak azonnal meg kell szakítania a luxus nyaralását, és rendkívüli kormányülést kell összehívnia az egészségügy és a magyar betegek megmentése érdekében.
Ha a TISZA Párt felhatalmazást kap a magyar emberektől, első lépésként átcsoportosítjuk a Rogán-féle propaganda minisztérium 650 milliárd forintos éves költségvetését az egészségügyre. Ez a pénz sokkal inkább szolgálhatná az életmentést, mintsem a kormányzat önfényezését.
Most van itt az idő, hogy cselekedjünk. Ha most nem tesszük, akkor saját gyermekeink és unokáink jövőjét tesszük kockára. Az egészségügy segélykiáltása nem maradhat figyelmen kívül.