Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Mindenkit figyelmeztet a híradó! Ellenőrizd most a gépedet, ha a számítógépeden rajta van ez a program azonnal törölni kell! Csak a végleges törlés jelent megoldást!
Mindenegyben Blog - 2017. szeptember 19. (kedd), 21:07

Mindenkit figyelmeztet a híradó! Ellenőrizd most a gépedet, ha a számítógépeden rajta van ez a program azonnal törölni kell! Csak a végleges törlés jelent megoldást!

Hirdetés
Hirdetés
2017 szept 19

2,3 millió CCleaner-felhasználónak nyomban el kell távolítania a közismert rendszer-karbantartót, ugyanis kiderült, hogy a szoftver két változata is kártevővel fertőzte meg a számítógépeket.

Az Androbit írja a Reuters nyomán, hogy több mint 130 millió felhasználóval rendelkező CCleaner fejlesztőcégét felvásárló Avast derített fényt kibertámadásra.Ennek során egy vagy több ismeretlen elkövető behatolt az alkalmazást fejlesztő Piriform rendszerébe, eljutott a fejlesztőkörnyezetig, majd kártevővel fertőzte meg a szoftver két változatát, a CCleaner és a CCleaner Cloud egy-egy verzióját.Az eset még augusztusban történt, és egészen pontosan a CCleaner v5.33.6162, valamint a CCleaner Cloud v1.07.3191 verziókat érinti, így aki ezek valamelyikét használja, sürgősen távolítsa el a szoftvert és telepítse újra a hivatalos weboldalról beszerezhető legfrissebb kiadással.A frissítés nem elegendő, teljes csere szükséges!

CCleaner.

[ ]

Az eset egy újabb (és egyben sokadik) példája annak, hogy még az óvatosság sem elegendő a biztonsághoz, hiszen manapság már hivatalosnak tűnő levelekben, az ismerőseink üzenetében, népszerű weboldalak online reklámjaiban és a szoftverek hivatalos weboldalain is rejtőzhetnek olyan kártevők, amik bankkártya-adatokat lopnak, rabul ejtik fájljainkat és kiszivárogtatják legféltettebb titkainkat, valamint fotóinkat.

Az ilyen típusú támadásokkal szemben már az ingyenes antivírusok is nyújtanak egy bizonyos szintű védelmet, a fizetős megoldások használata mellett pedig már majdnem nyugodtak is lehetünk.

Forrás : hirado.hu

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés