Egyedül sohasem lehetsz elég okos, mindig segítségre van szükséged
A jelmondata úgy hangzik – folytatta –, hogy „egyedül sohasem lehetsz elég okos, mindig segítségre van szükséged”, ezért minél több tudást és megközelítést igyekszik bevonni a döntésekbe, ami magyarként nem nehéz, mert a magyar szakemberek között a világ legjobban felkészült koponyái vannak.
Idézte például Barabási Albert László hálózatkutatót, aki már öt éve megírta, hogy a világ megapoliszok szerint való fejlődése valamilyen típusú járványt hoz körülbelül ebben az időszakban.
Szabó Tamás, a Mária Rádió elnöke fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán)
A miniszterelnök úgy értékelt: a magyarok baj idején nyitottabbak, megértőbbek, segítőkészebbek, míg amikor „szalad a szekér”, akkor a magabiztosságnak már a keménységbe hajló változatát látja a magyar életben.
A kormányfő az interjú végén arról beszélt, hogy a magyarok kaptak egy figyelmeztető jelet: már éppen kezdtek jól menni a dolgok, belendült a gazdaság, nőttek a bérek, mindenkinek volt munkája, de „kaptunk egy figyelmeztetést, amely arról szólt, hogy jó, jó, persze, fontos dolog, hogy jól éljetek, de ne feledkezzetek el arról, hogyan kell szépen élni”.
A jó élet ugyanis nem hoz magával automatikusan szép életet – mondta. Megjegyezte, itt kell keresgélni a most átéltek értelmét: „éljetek a lehetőségekkel, gazdagodjatok, legyen állásotok, több is akár, meg új autótok, ez mind fontos, de ne feledkezzetek el arról, hogy ez önmagában nem hoz emelkedett és szép életet, ahhoz erőfeszítést kell tennetek személyesen, és bizonyos dolgokról nem feledkezhettek el”.
„Nem lehet elfeledkezni például egymásról: azokról az emberekről, akikkel most össze vagytok zárva otthon, és csak akkor lesz szép életetek, hogy ha azokkal az emberekkel is szépen tudtok együtt élni, és ezen a pénz nem fog segíteni” – fejtette ki.