– Erős volt, tudta, hogy minél hamarabb fel kell épülnie, hogy a lányával legyen. Miatta nem hagyhatta el magát. Ez bizony sokszor nem egyszerű feladat, hiszen ő is gyászolt, több mint tizenöt évig voltak együtt Ancsával, mindenben társak voltak – mondta az ismerős.
Korábban a Blikk kereste Máriót, aki fogadta a részvétnyilvánításunkat, ám időt kért a nyilatkozatra. Azóta viszont nem értük el, a TV2-nek ellenben megtörte a csendet.
– Próbálja az ember úgy megközelíteni, mintha egy film lenne, kívülről nézi. Az elfogadás része a legnehezebb – mondta a zenész a Mokkában.
De vajon mi adhat neki erőt a legsötétebb pillanatokban? Hogyan lehet ennyi veszteséget feldolgozni? Hiszen a zenész csak 50 esztendős, mégis szörnyű tragédiákat élt át.
– Az járt a fejemben, hogy nekem onnan ki kell jönnöm, a kislányom miatt, aki akkor a testvéremékhez került. Ez tartotta bennem az erőt. Eszterrel a mi viszonyunk mindig is nagyon jól volt, figyeltem arra, hogy a zsúfolt hétvégék mellett a hétköznapokon közös programok is legyenek. Közeli, az átlagos apa-leány kapcsolatot felülmúlja a miénk – mondta a zenész.
– Eszter nagyon tapintatos, megnyílik, tud beszélni az édesanyja elvesztéséről, ami jó, de vannak időszakok, amikor bezárkózik. Nekem a zene és a munka segít, az a terápiám - mondta.
(Kapcsolódó: Kiderült, milyen betegséggel küzdött Márió, a harmonikás felesége – videó)
A barátai próbálják segíteniA zenész barátai a mulatós szakmában mind tudták, hogy embert próbáló helyzetbe került a család. Imádkoztak értük, amikor az asszony már kórházba került, és miután bekövetkezett a tragédia, még inkább aggódni kezdtek a harmonikásért.
– Természetesen Márió mellett állok, ahogy az összes barátja és kollégája is. Osztozunk a gyászában és segítünk, amiben tudunk – nyilatkozta a Blikknek Csocsesz szűkszavúan, de egyebet nem akart megosztani jó barátságukra hivatkozva.