A zárójelentés szerint perforált a vakbele. Hogyan történhet meg 2020-ban, hogy ezt senki nem vette észre egész nap? Ha valaki alaposan megvizsgálja, még ma is élne a gyerekem. Pontosan tudom, hogy Ricsikét már semmi nem hozza vissza, de megnyugvás lenne a lelkemnek, ha kiderülne, hogy ki hibázott. Nem pénzt, igazságot akarok! – szögezte le határozottan Praczu Béla.
A tragikus sorsú Ricsit rengetegen kísérték utolsó útjára tegnap a vásárosnaményi temetőben.
Megkeresésünkre a kórház azt írta, a páciens koronavírus-fertőzésre utaló tünetei miatt a járványügyi előírások betartása kötelező volt.
– A fertőzött vagy fertőzésgyanús esetek operálása elkülönített műtőben zajlik, a műtő előkészítése alatt azonban a beteget újra kellett éleszteni, ami sajnálatos módon nem sikerült, elhunyt. A beteg ellátása a szakma szabályai szerint történt – írták.
Dr. Kóczán István belgyógyász szerint nem elképzelhetetlen, hogy az orvosok koronavírusra gyanakodtak.
– A betegek egy részénél a vírusfertőzés hasonló tünetekkel jár, mint a vakbélgyulladás. A magas láz és az alhasi fájdalom mindkét betegség jellemző tünete. Annak eldöntésére, hogy pontosan mivel állunk szemben, a legjobb módszer az ultrahangos vizsgálat. A perforált vakbélgyulladás nagyon komoly elváltozás, az esetek nagy részében halállal végződik – mondta a szakember.