Megvolt az első anyarém de......Hiába nyert Liu Shaolin Sándor az 1000 méteres döntőben, elvették tőle az aranyérmet.
Megvolt az első anyarém de......Hiába nyert Liu Shaolin Sándor az 1000 méteres döntőben, elvették tőle az aranyérmet.
A célba éréskor azt hittük, megszületett Pekingben a magyar sport történetének második téli olimpiai aranyérme Liu Shaolin Sándor révén, csakhogy az első helyen célba érő sportolót utólag kizárták. Az öccse, Liu Shaoang bronzérmes lett.
fsA férfi rövid pályás gyorskorcsolyázók férfi A-döntőjébe három kínai versenyző mellett két magyar került be: Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang. Már megszokhattuk, hogy több tényező is befolyásolhatja a sorrendet, ezúttal is újra kellett indítani a futamot, miután egy letört pengedarab ráfagyott a jégre.
Második nekifutásra miután az élre került Liu Shaolin Sándor, már nem is engedte ki a vezetést, sokáig azt hittük, olimpiai bajnoki címet szerzett, utólag azonban kizárták.
Liu Shaoang bronzérmet nyert a rövidpályás gyorskorcsolyázók férfi 1000 méteres számában a pekingi téli olimpia hétfői napján, Liu Shaolin Sándort viszont sárga lapos büntetéssel zárták ki, azaz a teljes mezőny végére sorolták.
A fiatalabb Liu fivér harmadik helyével ez az első téli olimpia, amelyen a magyarok több érmet nyertek, illetve ebben a sportágban ez az első magyar egyéni dobogós helyezés.
Liu Shaolin ugyan elsőként haladt át a célvonalon a döntőben, azaz a videózás percei alatt olimpiai bajnoknak érezhette magát, de végül a zsűri két esetben is szabálytalannak látta.