Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Megvannak az orvosi papírok! HÓDI Pamelát borzalmasan fájdalmas, GYÓGYÍTHATATLAN betegség támadta meg! Nem létezik rá gyógymód…
Mindenegyben Blog - 2019. október 22. (kedd), 16:39

Megvannak az orvosi papírok! HÓDI Pamelát borzalmasan fájdalmas, GYÓGYÍTHATATLAN betegség támadta meg! Nem létezik rá gyógymód… (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 okt 22

Hódi Pamela, született Hódi Paméla, (Maglód, 1988. október 9. –) modell, reklámarc, valóságshow-szereplő, üzletasszony.

Hódi Pamela, a rejtélyes Cluster-kór, Cluster-fejfájás-ban szenved, melyre az orvostudomány eddig nem talált gyógymódot, ezért egy orvoscsapat vigyáz rá a műsorban.

Hirdetés
[ ]

A cluster-fejfájás idegrendszeri betegség, melynek fő jellemzője a féloldali kiterjedésű, rohamokban jelentkező és igen heves fejfájás. A „cluster” arra utal, hogy a fájdalmak bizonyos periódusokban halmozottan jelennek meg, majd hónapokra, évekre eltűnnek. Első orvosi leírását Gerard Van Swieten adta 1745-ben, ám azóta sem jutottak sokkal előbbre a betegség okának, kialakulásának, mechanizmusának megismerésében. Annyi bizonyos, hogy a hipotalamusz – mint a biológiai óra központja – kulcsfontosságú szerepet játszik a rohamok kialakulásában, azok napi illetve éves ciklusában.

Gyakorisága[szerkesztés]A cluster-fejfájás előfordulási gyakorisága 0,07 és 0,7% közé tehető, tehát kb. olyan ritka, mint a sclerosis multiplex. A legújabb felmérések szerint férfiaknál 2,5-szer gyakoribb, mint nőknél. A betegség kezdetekor az átlagéletkor 31 év. Epizodikus cluster esetén átlagban 1–2 évente következik be a periódus, amelynek átlagos hossza 6 hét, amit tünet- és panaszmentes időszak követ. Ez jellemző a betegek 85%-ára. A betegek 15%-ánál a rohamperiódus 1 évnél tovább is tarthat, 1 hónapnál nem hosszabb szünettel – ez a betegség krónikus formája.

A cluster-fejfájást kettős periodicitás jellemzi: az epizódok gyakran az év azonos időszakában, a rohamok pedig többnyire azonos napszakban jelentkeznek. Az esetek 55%-ában a roham álmából ébreszti a beteget, mintegy 2 órával az elalvás után, az alvás REM-fázisában.

Tünetei[szerkesztés]A cluster sokkal kínzóbb, mint más fejfájások, például a migrén. Nőbetegek szerint gyötrelmesebb szenvedést okoz, mint a szülés. A fájdalom általában a szem környékén, a homlok- vagy halántéktájon alakul ki, s érintheti az arcot, állkapcsot is. Szigorúan féloldali és egy rohamperióduson belül ugyanazon az oldalon jelentkezik, hirtelen, előjelek nélkül, és maximális intenzitását 2–15 perc alatt éri el. Ez a fájdalom heves, kínzó és általában folytonos, nem lüktető. A roham az esetek 80%-ában 30 perctől 2 óráig tart, átlagos hossza 80 perc. A roham végén a fájdalom olyan gyorsan tűnik el, ahogy beállt. A napi átlagos rohamszám kettő (naponta 0,5–8); az epizód kezdetén és végén általában ritkább, míg annak közepén gyakoribb.

A roham legjellemzőbb kísérőtünete az azonos oldali szem könnyezése és vörössége, továbbá – szintén a fájdalmas oldalon – orrdugulás, orrfolyás, az arcfél és a homlok izzadása. A rohamot kísérheti hányinger, esetleg hányás, továbbá fény-, hang- és szagérzékenység. A páciens a roham alatt jellemzően ül, áll vagy járkál – csak az enyhe rohamok alatt képes lefeküdni és fekve maradni.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés