Nem pusztítja ki a nyári meleg a koronavírust, de mégis az a valószínűbb, hogy csak ősszel jön a járvány második hulláma. Kockázatos, hogy az emberek szabadabban mozoghatnak, így az enyhítéseket akár szigorításokkal kellhet majd kiegyensúlyozni. Továbbra is figyelni kell a személyes higiéniára, távolságot kell tartani egymástól és ellenőrizni kell magunkon a tüneteket – javasolja Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem adjunktus virológusa.-írja a napi.hu
Az új típusú koronavírus jelentette veszély még nem szűnt meg, a már jól ismert távolságtartási szabályokkal, a maszkviseléssel, gyakori kézmosással és az egészségügyi hatóságok folyamatos éberségével azonban elkerülhető lehet, hogy berobbanjon a járvány – idézi az Infostart a szakértő interjújában elhangzottakat. Kemenesi elmondta, nyilvánvaló veszély, hogy a vírusnak teret hagyunk az emberek mozgásával, kontaktusaival, ahogy az is nyilvánvaló, de az élet és a gazdaság nem állhat le, mert az még nagyobb kárt okozna.
“Az összes eddigi koronavírus szezonalitást mutat, rossz hír viszont, hogy az őszi csúcsok korábban markánsabbak voltak. Vagyis: lesz második hullám, a kérdés csak az, mennyire vagyunk felkészülve rá” – mondta a szakértő, aki szerint így a legfontosabb, hogy figyelni kell a személyes higiéniára, távolságot kell tartani egymástól és ellenőrizni kell magunkon a tüneteket.
[LAPOZAS]51 ezer szűrést végzett a négy hazai orvosképző – mondta a Kossuth rádióban Merkely Béla. A Semmelweis Egyetem rektora, a klinikai járványelemző munkacsoport vezetője arról is beszélt, hogy a maszk hordása zárt térben még mindig fontos.-írja az infostart.hu
A szakember a Kossuth rádióban a maszk fontosságáról beszélve úgy fogalmazott, hogy még mindig naponta átlag húsz új esetet regisztrálnak, és minden egyes eset mögött lehetnek olyanok, akik kevés tünettel rendelkeznek, így betegségüket nem bizonyítják. A betegek tíz százalékát jelentő szuperfertőzők akár százakat is megfertőzhetnek – hangsúlyozta.
A rektor elmondta, van esély arra, hogy novemberre elkészül a védőoltás. A vakcina valószínűleg a 65 év felettieknek, a betegségeik miatt rizikócsoportba sorolandóknak, a korházi dolgozóknak és az idősotthonok személyzetének lesz kötelező – fűzte hozzá Merkely Béla.