Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Meghalt Ákos! Kedves mindenki.. Mély fájdalommal tudatjuk ,Ákos a mai napon meghalt
Mindenegyben Blog - 2022. december 22. (csütörtök), 17:11

Meghalt Ákos! Kedves mindenki.. Mély fájdalommal tudatjuk ,Ákos a mai napon meghalt

Hirdetés
Hirdetés
2022 dec 22

Meghalt a Kanadában élő, Kossuth-díjas magyar író, Kertész Ákos.

A Kanadai Magyar Hírlap számolt be a Facebook-oldalán a gyászhírről, miszerint Kertész Ákos, Kossuth-díjas magyar író elhunyt – vette észre a Hirklikk.

Kilencvenéves korában, szerdán meghalt a Makra és a Sikátor szerzője, a Kossuth-díjas Kertész Ákos – értesült a Magyar Hang kanadai forrásból.

Kertész Ákos 1932. július 18-án, Budapesten született zsidó családba, a holokausztot gyerekként élte túl. Később polgári származása miatt nem vették fel egyetemre, ezért tizenkét évig karosszérialakatosként dolgozott. Végül ösztöndíjjal elvégezte az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) magyar-népművelés szakát, majd közel harminc éven át a Mafilm dramaturgjaként, forgatókönyv- és dialógusírójaként dolgozott. Olyan tévéfilmek kötődnek a nevéhez, mint az 1970-es Üvegkalitka, az 1977-es Veri az ördög a feleségét és az 1979-es Aki mer, az nyer – írja a Magyar Hang.

A hatvanas évektől fogva jelentek meg kisregényei és elbeszélései, első regénye, az 1965-ös Sikátor rögtön átütő siker lett, amit fokozott az 1971-es Makra, ami máig a szerző legismertebb műve, 12 nyelvre fordították le, több mint 1,2 millió példányban fogyott el világszerte. 1994 és 1997 között az Élet és Irodalom című hetilap szerkesztője és főmunkatársa volt. A kilencvenes és a kétezres években olyan munkái jelentek meg, mint a Másnaposság, A nap utcai fiúk vagy A romazsaru.

Hirdetés
[ ]

Kertész 1972-ben és 1974-ben is megkapta a József Attila-díjat, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét 1992-ben ítélték neki oda, 2004-ben pedig megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjét is. 2008-ban Kossuth-díjat kapott.

Kapcsolódó cikkünk
Karácsony estéjén eltűnt a férjem – másnap reggel egy hároméves kislánnyal tért haza!” Karácsony estét varázslatossá akartam tenni a gyerekeink, Péter (7) és Ákos (5) számára. Egész nap főztem a kedvenc ételeiket, előkészítettem a sütiket a Mikulásnak, és mindent tökéletesre akartam csinálni. A férjem, Tamás, akivel kilenc éve voltunk házasok, azonban egész nap zavartnak és furcsának tűnt, állandóan a telefonjába merült. Este 7 óra körül, amikor épp a sült sonkát tálaltam volna fel, Tamás hirtelen azt mondta: „Elfelejtettem valamit, mindjárt jövök,” majd az ajtón keresztül távozott, mielőtt bármit is mondhattam volna. A fiúk túlságosan lekötötték magukat azzal, hogy arról vitatkoztak, hogyan repülnek a Mikulás szánhúzó rénszarvasai, így nem vették észre, hogy az apjuk eltűnt. Esti mesét ígértem nekik, amikor hazaér, de Tamás sehol sem volt. Éjfélre már a telefonomat szorongattam, de a hívásaimra nem válaszolt. Másnap reggel 6-kor nyikorgó ajtó hangjára ébredtem. Megkönnyebbültem, amikor megláttam, hogy Tamás épségben hazatért, de ez az érzés pillanatok alatt eltűnt, amikor megláttam, hogy egy hároméves kislányt tart a karjában. „Tamás,” suttogtam remegve. „Ki ez a gyerek?” A férjem csak lerakta a kislányt a kanapéra, levette a kabátját, és annyit mondott: „Sajnálom.” „Sajnálod?” – emeltem fel a hangom. „Egész éjszaka távol voltál, és most egy gyerekkel sétálsz be? Mi ez az egész?!” ⬇️

Karácsony estéjén eltűnt a férjem – másnap reggel egy hároméves kislánnyal tért...

Elolvasom a cikket
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés