Igen. Mármint FDJ-os (efdéjot), mert az NDK-ban így hívták a kommunista ifjúsági szövetséget. Egy interjúban azt mondta: jól érezte magát az FDJ-ban. Számára ez annyit jelentett, hogy a munkahelyén szemináriumokat tartottak és beszélgettek a többi fiatal kutatóval, de ennek nagyon kevés köze volt a rendszerhez és az ideológiához. Az egész 70 százalékban opportunizmus, megalkuvás volt a rendszerrel. Merkel nem volt tagja a Német Szocialista Egységpártnak (SED), pedig az NDK-ban jóval nagyobb volt a párttagok aránya, mint Magyarországon. A kancellár úgy emlékezett hogy az FDJ-ban kultúros volt, mások szerint viszont agitpropos. A múltjában vájkálók szerint Merkel sok mindent nem mondott el erről az időszakról, de a kancellár azt mondta: azért nem, mert nem kérdezték. Tagja volt például a szakszervezetnek is, mint abban az időben annyian, hiszen így lehetett menni nyaralni az üdülőkbe.
Tényleg nem. Eredeti neve Angela Dorothea Kasner. A Merkel nevet első férjéről kapta. Ritka, de ő ezt a válás után is megtartotta, és később ezzel lett világhírű. Merkel a lipcsei Karl-Marx Egyetem fizika szakos hallgatójaként ismerkedett meg 1974-ben Ulrich Merkellel, aki szintén fizikát tanult. Később együtt dolgoztak az akadémiai kutatóintézetben. 1977-ben összeházasodtak. Templomi esküvőt tartottak, elvégre Angela egy evangélikus lelkész lánya. Kapcsolatuk 1981-re megromlott. Ulrich Merkel ezt később úgy mesélte, hogy számára teljesen váratlanul Angela egy nap összepakolt és elköltözött a lakásból. Egy év múlva békésen elváltak. Merkel 1998-ban Joachim Sauerrel, a Humboldt Egyetem professzorával házasodott össze. Gyermekük nincsen.
Igen. Ahogy Merkel később elmesélte, a berlini fal leomlásának napján ő is hallotta Günther Schabowski bejelentését arról, hogy a keletnémetek is utazhatnak nyugatra. Felhívta anyját, majd mivel csütörtök volt, és a barátnőjével minden csütörtökön szaunába mentek, hát akkor is elmentek szaunába. Amikor késő este hazafelé tartott, már nagyon sok ember tolongott az utcán. A tömeggel együtt ő is átment Nyugat-Berlinbe, ahol megivott egy sört. Későn ért haza, keveset aludt, de másnap kötelességtudó módon bement dolgozni reggel nyolcra az akadémiai kutatóintézetbe.
Igen. Merkel jellegzetes kéztartását Merkel-rombusznak is nevezik. Azért alakult ki, mert a beszédek közben kellett valamit csinálni a kezével. Azóta ez a védjegyévé vált. A két keze által alkotott szimmetrikus forma nyugodtságot, megfontoltságot sugároz. Sokak szerint praktikus is, mert jó tartást kölcsönöz a testnek. A 2013-as választási kampányban elég volt csak Merkel kezét a plakátokra tenni (a jellegzetes kéztartást a választókat ábrázoló képekből, mozaikszerűen rakták ki), de az ellenzék emiatt személyi kultusszal vádolta a kereszténydemokratákat.
Tényleg fél. 1995-ben biciklizett, amikor a szomszéd vadászkutyája megtámadta és megharapta a bokáját. Putyin valószínűleg tudta, hogy Merkel fél a kutyáktól, mégis kétszer is kellemetlen helyzetbe hozta ezzel a kancellárt. Merkel kancellárrá választása után 2006-ban bemutatkozó látogatásra ment Putyinhoz. Az orosz elnök egy plüsskutyát adott ajándékba, és mosolyogva nézte, ahogy Merkel külpolitikai tanácsadója feltűnés nélkül gyorsan kiveszi a kancellár kezéből a nem éppen kedves ajándékot.
forrás: index.hu