Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Megcsippelik a magyarokat is?Amerikában is megkezdődik a mikrocsipek beültetése dolgozók ezreibe!Így akadályoznák meg a következő világjárványt:készülék jelezne ha a viselője....
Mindenegyben Blog - 2022. február 17. (csütörtök), 17:24

Megcsippelik a magyarokat is?Amerikában is megkezdődik a mikrocsipek beültetése dolgozók ezreibe!Így akadályoznák meg a következő világjárványt:készülék jelezne ha a viselője....

Hirdetés
Hirdetés
2022 feb 17

Megcsippelik a magyarokat is? Amerikában 

is megkezdődik a mikrocsipek beültetése dolgozók ezreibe!Így akadályoznák meg a következő világjárványt:készülék jelezne ha a viselője....

Ha a bőr alatti jeladó jelezne, abból gyorsabban le lehetne vonni következtetéseket, így elejét lehetne venni egy fertőzés továbbterjedésének.

Az amerikai hadsereg egyik orvosa olyan, a bőr alá helyezhető „lámpán” dolgozik, amely érzékelői révén azonnali visszajelzést küld, ha a viselője megbetegedett – írja a hvg.hu.

Matthew Hepburn, az amerikai hadsereg orvosa, az Operational Warp Speed nevű kezdeményezés egyik vezetőjeként többek között a koronavírus elleni vakcinák fejlesztését és forgalmazását segítette, most pedig egy olyan „ellenőrzőlámpán” dolgozik, amely szerinte képes lenne megakadályozni, hogy egy kórokozó ismét pandémiaszerű eseményekhez vezessen.

A készüléket a bőr alá kellene beültetni, de a szakember elmondása szerint a chip teljesen biztonságos, a vele kapcsolatos kutatás pedig már régebb óta zajlik. A fejlesztést először cukorbetegek számára készítették, de Hepburn rájött, hogy egy sokkal komolyabb célra is bevethető.

Hirdetés
[ ]

Az orvos által bioérzékelőnek nevezett, parányi chipet egy hidrogélnek nevezett anyag borítja és a viselése nem okozna semmilyen kellemetlenséget. A terv szerint az eszköz szöveti szintén mérné, mi történik az emberi szervezetben, és ha a chip viselője megbetegszik, akkor a szenzor egy jelzést küld. A technológia az emberi test laktátszintjét ellenőrizné, ami többnyire mérgezéskor, de akár gyógyszerek hatására is képes megemelkedni.

Hepburn szerint ha a bőr alatti jeladó bejelezne, abból gyorsabban le lehetne vonni következtetéseket, és így elejét lehetne venni egy fertőzés továbbterjedésének.

A munkát a USS Theodore Roosevelt hadihajó esete ihlette, ahol több mint ezer tengerész lett koronavírus-fertőzött, miután a kórokozó oda is bejutott. A hajó a tömeges megbetegedések miatt mintegy két hónapig állt.

Ez a svéd cég tényleg chipet rak az oltott emberekbe, de jó okkal

Az Epicenter találmánya az oltott státusz igazolását gyorsítja. Nincs papírozás, minden információ a bőr alatt van.

Hirdetés

Az Epicenter egy igen sikeres startup, amely hosszabb ideje vizsgálja, miként lehet elektronikus eszközöket az emberi testbe illeszteni. A svéd társaság legújabb kísérletei a koronavírus ellen már beoltott embereknek szólnak: azt kutatják, hogyan lehet minél kényelmesebben igazolni/bemutatni az oltási státuszt. A Daily Mail szerint ezt a folyamatot egy apró, a bőr alá helyezett mikrochip jelenti.

A szerkezet természetesen nem az oltással kerül a testbe (mint ahogy a konteóhívők hiszik és terjesztik), utólag adják hozzá, és teljesen biztonságos. A parányi, mindössze rizsszem méretű chipet egy arra alkalmas leolvasó felé kell mutatni, amely ezután betölti az abban tárolt, a vakcina beadásakor kapott orvosi dokumentumot. A cég egy mobiltelefonnal kezdte el használni a terméket. A mobil ebben a helyzetben egyszerre volt a leolvasó és a chipben lévő információ megjelenítője.

Az Epicenter rámutatott, hogy a világjárvány óta számos helyszínre, például éttermekbe, bárokba, múzeumokba csak úgy lehet belépni, ha a látogató igazolja, hogy beoltották. Ilyenkor általában egy plasztikkártyát mutatnak vagy ahol az elérhető, egy digitális, mobiltelefonról látható Covid-igazolványt. Ez azonban nem annyira kényelmes, hiszen mindkettőt elő kell venni, belépni az alkalmazásba, stb. A karban lévő mikrochip és a rajta lévő kód ezzel szemben sokkal gyorsabb, hiszen a viselőjének csak egy pillanatra kell szabaddá tennie a karját.

A chipet a karba, vagy a hüvelyk- és mutatóujj közé lehet beültetni a cég szerint. Aki pedig megunja, nem akarja tovább viselni, annak az Epicenter az eltávolításban is segít. A tömeges bevezetés azonban még odébb van, egyelőre a prototípust fejlesztik.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés