EKKORA ÖSSZEGŰ PÉNZTÁMOGATÁS JÁR MAGAS VÉRNYOMÁSSAL KÜZDŐKNEK 2018. JANUÁR 1-TŐL! MONDJUK A LEGFONTOSABB INFORMÁCIÓKAT, AZ IGÉNYLÉS MENETÉT, FELTÉTELEKET! KÖZEL 100 EZER FORINTRÓL VAN SZÓ! >>>
Sokan, akiknek magas a vérnyomása abban reménykednek, hogy jár a magas vérnyomás után is adókedvezmény, amit hivatalosan”súlyos fogyatékosság adókedvezménye” vagy “személyi adókedvezmény” nevén lehet megtalálni a jogszabályokban. Most azt nézzük meg, hogy magas vérnyomás esetén kinek jár az adókedvezmény.
Kinek jár adókedvezmény a betegsége után?Első lépésként, ha valakinél megállapították orvosilag a magas vérnyomást, akkor meg kell néznie az orvosi papírjaiban, hogy a magas vérnyomás betegséget, az orvos melyik BNO-kód szerint állapította meg az orvos. Utána meg kell nézni a listát az adókedvezményre jogosító betegségekről, ezen kell megkeresni a BNO kódot. Ha megtalálja a listán az orvosi papírján szereplő kódot, akkor, jár az adókedvezmény a betegségére! természetesen, ha nincs a BNO kód ,akkor sajnos nem vagy jogosult.Még egy dolog: a diagnózisnál a BNO-kód felépítése 1 betű+4 szám, a jogszabályban pedig 1 betű+3 szám. A betegségek teljes listáját itt találod: Milyen betegségek után jár adókedvezmény? BNO-kód lista)
Ezért nem szabad megijedni, mert a diagnózis utolsó számjegyét le kell takarni és úgy kell keresni a listában
Milyen BNO-kód alá van besorolva a magas vérnyomás?I10H0 a magas vérnyomás kódja, a BNO kód listában a keringési rendszer betegségei az “I” kategóriába vannak besorolva.Ez a betegség sajnos nincs a jogszabályban, nem szerepel a BNO kód listában, így a magas vérnyomásra nem jár adókedvezmény!Évről-évre változik a betegségekre járó adókedvezmény összege, minden évben nő.
HirdetésIdén több mint 100 ezer, pontosan 100 440 forint összegű adókedvezmény igényelhető éves szinten súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségek fennállása esetén, de a támogatás körébe beletartoznak a gyakori egészségügyi problémák is.
A személyi adókedvezmény kiszámításának alapját a mindenkori minimálbér összege képezi, az új rendelet szerint az összeg egyharmadának 15%-ával (személyi jövedelemadó mértéke) egyenlő. Mivel a minimálbér február 1-jétől 167 400 forint, idén a kedvezményt igénylők havi szinten 8 370, az egész évre 100 400 forint adójóváírással számolhatnak, a januárt is beleértve.
Adókedvezmény a betegségekre
Kormányrendelet határozza meg, mely egészségügyi problémák és súlyos fogyatékosságok esetén vehető igénybe az adóköteles jövedelem adójából jóváírt kedvezmény, de a lista hosszú. Számos egyéb közt az 1-es és 2-es típusú cukorbetegség, a laktózérzékenység, a cöliákiás gluténérzékenység, az endometriózis, a Crohn-betegség és más emésztőrendszeri megbetegedések, felszívódási zavarok, továbbá ízületi, mozgásszervi, autoimmun, daganatos és szívbetegségek esetén is igényelhető.
A teljes lista a szabályozó rendelet mellékletében BNO-kóddal együtt a Jogtár oldalán található meg.
A lehetőséggel minden, szakorvosi diagnózissal rendelkező betegnek érdemes élnie, mivel bármely egészségügyi probléma nagy többletkiadást jelent a mindennapokban éves szinten, elég csak a diétára, a gyógyszerekre, a gyógytornára vagy a megelőző életmódra gondolni. Ez az összeg legalább egy bizonyos részben hozzájárul a kiadások fedezéséhez.