Elballagtak a nyírmeggyesi iskola diákjai, de nem is akárhogy: környezet- és pénztárcabarát módon. Nem luficsokrot eresztettek szélnek, hanem diófát ültettek, ami 150 évig is díszítheti az intézmény udvarát.
endhagyó, mégis példaértékű módon ballagtak el a nyolcadik osztályos tanulók a Nyírmeggyesi Általános Iskolából. Lufik helyett inkább a környezetre fektették a hangsúlyt, és egy diófát ültettek az iskola udvarába. Ahelyett, hogy évszázadok alatt lebomló műanyaggal szennyezzék a környezetet, olyat alkottak, ami akár két évszázadra is tartós lehet,írja a bors
– Az én gyerekem két éve ballagott, és már akkor felvetettem az ötletet, hogy műanyag helyett inkább legyen fa, de a szülők és a gyerekek ragaszkodtak a megszokotthoz, még nem álltak készen az újításra – kezdte a Borsnak Vityiné Vargha Ágota, az intézmény igazgatóhelyettese. – Idén viszont megmutattam a ballagóinknak és a szüleiknek, milyen problémákat okoz az állatvilágban csak egy darab elengedett léggömb, így most sikerült megvalósítani a tervet, és mind a 44 diák lemondott a léggömbről – mondta a tanárnő.
A kezdeményezés nemcsak környezetbarát, hanem pénztárcakímélő is: egy átlagos méretű héliumos lufi 300–500 forint között mozog, míg egy csemetefát egy egész évfolyam sokkal kedvezőbben meg tud vásárolni. A most ültetett diófa nagyon sokáig fogja ékesíteni az udvart, mivel egy ilyen növény 160 évig is élhet. A ballagó nebulók ráadásul egy időkapszulát is elrejtettek a csemete gyökerei között.
– A gyerekek még nem ismerték az időkapszulát, úgyhogy ez újdonság volt nekik. Azt, hogy pontosan mit tettek a dobozba, még én sem tudom, de jobb is, hogy ez titok marad az utókornak. A dobozka csak akkor fog előkerülni, ha ezt a fát valamilyen tereprendezés vagy öregség miatt kivágják, ami reméljük, nem jön el egyhamar – mondta Vityiné Vargha Ágota, aki reméli, a jövőben még több fa kerül majd az udvarra a ballagások alkalmával,írja a bors.