Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Lesz ne mulass: Magyarországra látogat Orbán Viktor európai rémálma- mutatjuk a részleteket
Mindenegyben Blog - 2019. július 30. (kedd), 20:17

Lesz ne mulass: Magyarországra látogat Orbán Viktor európai rémálma- mutatjuk a részleteket (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 júl 30

A Die Welt értesülése szerint augusztus 19-én Sopronba látogat Angela Merkel, aki a vasfüggöny leomlásának évfordulója alkalmából szervezett rendezvényen vesz részt, és ott lesz Orbán Viktor is – írta „Orbán és a CSU – Amikor egykori barátok kerülik egymást” című cikkében Boris Kálnoky tudósító.

Hirdetés
[ ]

A CSU sokáig Orbán Viktor legszorosabb szövetségese volt Németországban, de Münchenben mérgesek rá, amiért Orbán segített megakadályozni, hogy Manfred Weber az EU Bizottságának elnöke legyen, és ennek következményei vannak mindkét országban. Az egykor volt barátok most frusztráltan megállapodtak abban, hogy kerülik egymást, és egyelőre mosolyszünet van. A kapcsolatot Manfred Weber csúcsjelölt kudarca mérgezte meg. A kudarcot nem utolsó sorban Orbán Viktor okozta, amikor „kirúgta a széket” Weber alól.

A CDU-val való viszony inkább konfliktusoktól terhelt. Magyar felfogás szerint ugyanis a CDU-ban a szociáldemokratáktól, zöldektől és liberálisoktól alig megkülönböztethető, erős áramlatok mutatkoznak. Az Orbán által „urbánusnak” nevezett CDU arca Angela Merkel volt, ma is az, és Orbán viszonya hozzá ennek megfelelően hűvös volt. Ám a CSU a lelki testvér volt, hazaszerető és rendpárti, gazdaságbarát, társadalmilag konzervatív és sarkos. A menekültválság idején a párt akkori elnöke, Horst Seehofer és Orbán Viktor demonstratívan egymás mellé állt, bár „Seehofer nem mulasztotta el, hogy négyszemközti beszélgetéseken felhívja Orbán figyelmét a demokratikus alapszabályok iránti tisztelet szükségességére. Orbán magát és a pártját az Európai Néppárt CSU-jának nevezte, és ma is a magáénak tekinti Franz Josef Strauss elvét, amely szerint tőlünk jobbra csak a fal van” – írta Kálnoky.

Hirdetés

Aztán jött Weber jelöltsége. A jelölt nyilván arra számított, hogy csak akkor lehet a bizottság elnöke, ha elegendő támogatást kap a liberálisoktól, a szociáldemokratáktól és/vagy a zöldektől, és hogy ezért élesen el kell határolódnia Orbántól. Ki is jelentette, hogy inkább lemond a tisztségről, mint hogy a Fidesz szavazataival kerüljön oda. Orbán ezt a magyar nép megsértésének tekintette, és látványosan ejtette Webert. A helyzet elkeseredett párbajjá fajult. Weber végül valóban elbukott Orbán és a kelet-közép-európai államok, valamint Emmanuel Macron ellenállásán.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés