Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Lassan teljesen összeáll a kép, ez történhetett Suhajda Szilárddal 8700 méteren, és ez az apróság az életébe került!
Mindenegyben Blog - 2023. június 03. (szombat), 19:16

Lassan teljesen összeáll a kép, ez történhetett Suhajda Szilárddal 8700 méteren, és ez az apróság az életébe került! (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2023 jún 03

A TikTokon népszerű orvos, Dr. Kulja András megosztotta követőivel, hogy Suhajda Szilárd miért tűnhetett el 8000 méteren. A szakember elmondta, hogy ezen a magasságon a szervezet minden lélegzetért megküzd, és pihenni olyan veszélyes, mint egy viharos tenger közepén éjszaka. Dr. Kulja András hozzátette, hogy a magaslati betegség tünetei már 2000 méteren jelentkeznek, mint például fejfájás, szédülés, hányinger, amiket a szervezet az oxigénhiány miatt próbál ellensúlyozni.

Gyorsabbá válik a szívverés, gyorsabban lélegzünk, és kitágulnak az ereink is. Az értágulat következménye, hogy a kapillárisokban megnő a nyomás, ennek következtében a falukon keresztül több folyadék lép ki, ez tüdővizenyőhöz, tüdőödémához vezet, ami azt jelenti, hogy tovább romlik a légzés hatékonysága. Az agyban pedig agyduzzanatot, agyödémát okoz. Az a probléma, hogy az agy egy zárt térben található, és ha tovább fokozódik az agyödéma, akkor az hozzányomódik a koponyacsonthoz, és létfontosságú részei kerülnek nyomás alá

– magyarázta a videóban a szakember, aki szerint abban az esetben, ha egy hegymászó 2000 méter közelében marad, akkor a szervezete még képes alkalmazkodni a rendkívüli körülményekhez, de a tünetek fokozódnak, minél magasabbra mászik. 

A 7000–8000 méteres magasság felett már halálzónáról beszélnek, mert a levegő sűrűsége csupán egyharmada a tengerszint közelinek. Az orvos szerint már azzal jelentős energiákat veszíthetünk ekkora magasságban, ha csak egy helyben állunk.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés