Kifejtette azt is, hogy balatoni hajózás, a Bahart régóta önkormányzati tulajdonban van. Annak idején az állam adta át a részvényeit ingyen az önkormányzatoknak. Különböző töke emelésekkel, amit a helyi önkormányzatok nem tudtak végrehajtani az állam szépen átveszi a céget, ami jó is lehet mert történhetnek fejlesztések, de egyben félő, hogy a jól fizető kikötőket privatizálják.
A polgármester kijelentette, ha ugyanis az a cél, hogy a céget ténylegesen talpra állítsák, akkor nincs az ügylettel semmi bajom. De, ha a legnagyobb forgalmú kikötőket szép lassan át akarják adni magánzóknak, nos akkor ott már komoly fenntartásaim vannak.
A siófoki polgármester elmondta, hogy Orbán Viktor még a 2014-es választási kampányban egy új városházát ígért a településnek, de abból se lett semmi. Ezért írt is egy levelet neki, de választ nem kapott rá. Lengyel kifejti ha a polgármester levelet ír a kormányfőnek, az nem Lengyel Róbert magánlevele, hanem a siófoki emberek levele. Huszonötezer ember levele. Ennyi embernek nem válaszolt Orbán Viktor.
A polgármester a 2019-es önkormányzati választásokról elmondta, hogy úgy tudja rövid időn belül megszületik a megegyezés a pártok között a Siófokon is, ő vállal még egy ciklust, ha ebben egyetértenek a pártok.
Kijelentette, az nem történhet meg itt kicsiben, ami megtörtént tavaly áprilisban, nagyban. Vagyis hogy az ellenzéki pártok civakodásának az legyen az eredménye, hogy a Fidesz kétharmaddal nyer. Lássuk be, ha a győzelem nem is, de a kétharmad egy-két pártnak a töketlenkedésén múlott. Ha a pártok nem képesek tanulni a saját hibáikból, akkor nagyon nagy a baj, és nem is méltóak arra, hogy akár városi szinten labdába rúgjanak.
Hozzátette, hogy Siófokon nem lát ilyet, ott az elmúlt hónapokban kifejezetten konstruktívan működött együtt az ellenzék.