Hozzátette, Győr-Moson-Sopronban speciális helyzetben vannak az ausztriai munkaerő-elszívás miatt, az osztrák munkaadók mindig képesek bérkülönbséget „produkálni”. Ők is ennek itták meg a levét. „Próbáltunk Ausztriában dolgozókat a céghez csábítani, akik hajlottak is erre.
Megállapodtunk a bérben is: mondta az illető, hogy ha ekkora összeget kap, akkor már nem ingázik nap mint nap a határon túlra. Egyik hétfőn kezdett is volna nálunk, ám csak egy üzenetet küldött: nem engedték el, inkább kint emeltek a fizetésén.”
Egy Lajta-parti hiteliroda vezetője azt mondja, az elmúlt két évben kénytelen volt megduplázni az ügyintézők – korábbi nettó 120 ezres – bérét. „Igaz, a mostani munkatársaim képzettebbek” – jegyezte meg. Pintér Ákos, a Győr-Gönyű Kikötő Zrt. vezérigazgatója úgy emlékszik, nagyjából két éve a betelepült cégek hatására kényszerültek béremelésre.
„A gépkezelők addig mozgó bérét kellett alapbérre változtatnunk – ez nagyjából 15–18 százalékos emelést jelentett”
– mondta. Horváth András, a Takarékbank elemzője szerint a feszített munkaerőpiac és a rekordalacsony munkanélküliség miatt a bérnövekedés dinamikája a következő időszakban is hasonlóan intenzív maradhat, sőt, üteme ismét gyorsul, amit a kormány minden lehető eszközzel segíteni fog. Hisz mi a magyarokért vagyunk és nem ellenük. - nyilatkozta a munkanélküliség kérdésére Orbán Viktor miniszterelnök. forrás