FIGYELEM! HIVATALOS KÖZLEMÉNYT TETTEK KÖZZÉ A VÍZDÍJRÓL, ÁRAMSZÁMLÁRÓL, GÁZSZÁMLÁRÓL! ÖNT IS ÉRINTI! A PÉNZTÁRCÁJA BÁNJA HA NEM TUD RÓLA! ITT VANNAK A LEGFONTOSABB TUDNIVALÓK >>>
A Budapesti Békéltető Testület tapasztalatai szerint a fogyasztók sokszor nem tanúsítják a közüzemi szolgáltatásoknál azt a tudatosságot, amit az adott szolgáltatás jellege – és maga a jogszabály is – megkíván.
A közüzemi szolgáltatások megkerülhetetlenek napjainkban, áramot, vizet és megannyi más szolgáltatást minden fogyasztó használ. Ugyanakkor nem könnyű annak a fogyasztónak a dolga, aki maradéktalanul tudni szeretné, milyen főbb kötelezettségei vannak például a víziközmű-, földgáz- vagy épp a villamos energia szolgáltatás igénybevételekor. És akkor még nem is esett szó például a távhőszolgáltatásról vagy épp a hulladékgazdálkodási közszolgáltatásról.
A Testület mindezek miatt összeállította ajánlását, amely a közüzemi szolgáltatások igénybevétele során követendő tudatos fogyasztói magatartásról szól. Az ajánlás ide kattintva tekinthető meg.
A közüzemi szolgáltatások köre magában foglalja a víziközmű-szolgáltatást, atávhőszolgáltatást, a villamos energia szolgáltatást, a földgáz-szolgáltatást, a kéményseprő-ipari közszolgáltatást, valamint a hulladékgazdálkodási közszolgáltatást (szemétszállítást) is.
I.A villamos energia-, földgáz- és víziközmű-szolgáltatás esetében követendő fogyasztóimagatartás
Hirdetés1. Ingatlan megvásárlása esetén a fogyasztók ne mulasszanak el egyeztetni az előzőtulajdonossal, hogy van-e bármilyen díjhátralék! Ha nem járnak el körültekintően és kiderül,hogy korábbról még tartozás áll fenn, bizonyos esetekben akár az is előfordulhat, hogy eztnekik kell kifizetniük!
2. Társasházi- vagy lakásszövetkezeti ingatlan esetén tájékozódjanak a fogyasztók azingatlanon fennálló esetleges közös költség- vagy költségtartozásról! Javasolt akár már azingatlan adásvételi szerződésben kikötni azt, hogy az eladó köteles beszerezni a közüzemiszolgáltatók és a lakóközösség képviselője által kiállított úgynevezett „nullás igazolást” is,amely tanúsítja, hogy a lakáson nincsen tartozás!
3. Ne feledjék a fogyasztók, hogy a felhasználó személyében bekövetkező változást, ígypéldául a tulajdonosváltást a közüzemi szolgáltató által meghatározott módon és határidőnbelül be kell jelenteniük (víziközmű-szolgáltatás esetén 30 napon belül, villamos energia- ésföldgázszolgáltatás esetén 15 napon belül)! Amennyiben ezen kötelezettségüknek afogyasztók nem tesznek eleget, úgy adott esetben akár a más által felhalmozott tartozásértis felelőssé tehetőek!