MindenegybenBlog

Itt az igazság!Karikó Katalin szembeszállt a kormánnyal és elmondta az igazat a fertőzési és halálozási táblázatról!

Karikó Katalin szembeszállt a kormánnyal és elmondta az igazat a fertőzési és halálozási táblázatról!

Karikó Katalin Széchenyi-díjas kutató kulcsszerepet játszott a Pfizer/BionTech mRNS vakcinájának kifejlesztésében, mely az első koronavírus-vakcina volt a világon, és amelyből a legtöbb vakcina érkezett Magyarországra.

Tegnap a kormány a Facebookon osztott meg egy táblázatot, amelyből kiderült, a második oltásukon is átesettek körében milyen arányban fertőződtek újra az emberek április 20-ig, és hányan haltak bele a koronavírus okozta betegségbe.

A Pfizerrel oltottak körében 100 ezer oltásra 32 halálozás jut, a Szputnyik esetében ez a szám 1, ebből első ránézésre könnyen arra a következtetésre lehet jutni, hogy a Pfizer vakcinája "rosszabb".

Azonban a közzétett adatokból ebben a formában nem derül ki, hogy melyik vakcina jobb vagy rosszabb, erről itt írtunk részletesen.

A KÖZZÉTETT TÁBLÁZAT ALAPJÁN NEM LEHET MEGMONDANI, HOGY MELYIK VAKCINA VÉD JOBBAN A KÓRHÁZBA KERÜLÉSTŐL VAGY A HALÁLOZÁSTÓL, MERT AZ ÖSSZEHASONLÍTHATÓSÁG SEMMILYEN KÖVETELMÉNYÉNEK NEM FELELNEK MEG AZ ADATOK.

Karikó Katalin Facebook-posztban reagált a megjelent táblázatra, gyakorlatilag ugyanazokat az érveket sorolja fel, melyekről mi is írtunk. Szerinte

sajnálatosan lemaradt a táblázatból az az információ, hogy hány évesek voltak az elhunytak, ezt kötelező lett volna feltüntetni egy ilyen közleményben.

Karikó Katalin úgy gondolja,

a betegségek mellett a beoltottak és elhunytak korát is fel kell tüntetni, különben ez teljesen félrevezető információ.

Íme a teljes poszt:

A kormány közzétette, hogy mennyire védenek a koronavírus elleni oltások a megbetegedéstől és a halálozástól a magyarországi tapasztalatok alapján. Az adatokból azonban lehetetlen megállapítani, hogy melyik vakcina jobb vagy rosszabb. Csak annyit lehet elmondani, hogy az oltások általánosságban jelentősen csökkentik a halálozás esélyét. Vagyis mindegyik vakcina hatásos.

A kormány által közzétett adatok alapján eddig a Pfizer oltás után haltak meg a legtöbben, míg a Szputnyik-V után a legkevesebben. (A többi vakcinával most nem foglalkozunk, az eredmények megértéséhez elegendő ez a kettő.) Mielőtt tehát ebből bármilyen következtetést levonnánk, nézzük meg néhány tényt:

[LAPOZAS]
Elhunytak száma a 2. oltás után Oltás Elhunyt Elhunyt 100e oltásra Összes megfigyelt eset Szputnyik-V 2 1 211579 Moderna 12 20 61017 Sinopharm 78 16 489888 Pfizer 175 32 549189 AsstraZeneca 6 7 87571 Összesen 273 20 1400490 Forrás: kormányzat, Portfolio-számítás

Vagyis két dolgot állíthatunk a fentiek alapján. Az egyik, hogy:

A KÖZZÉTETT TÁBLÁZAT ALAPJÁN NEM LEHET MEGMONDANI, HOGY MELYIK VAKCINA VÉD JOBBAN A KÓRHÁZBA KERÜLÉSTŐL VAGY A HALÁLOZÁSTÓL, MERT AZ ÖSSZEHASONLÍTHATÓSÁG SEMMILYEN KÖVETELMÉNYÉNEK NEM FELELNEK MEG AZ ADATOK.

Ha szeretnénk valós képet kapni a vakcinákról, akkor a tudományos igényességgel leírt szerb példát érdemes megnézni. A másik, ami a magyar adatokból is látszik, hogy mindegyik vakcina hatékonynak látszik a halálozás ellen. Azonban a módszertan bizonytalansága miatt nem tudjuk, hogy 100%-ban, vagy nem 100%-ban védenek a halálozástól.

2022-02-02 08:48:05 - Mindenegyben Blog