A sokak által ismert és kedvelt egészségpénztár.A régóta meglévő önkéntes nyugdíjpénztár.A kevesek által ismert önsegélyező pénztár.Most a teljesség igénye nélkül az önsegélyező pénztár legfontosabb tulajdonságait szeretném bemutatni.
A többi pénztárhoz hasonló, az öngondoskodást próbálja erősíteni két számlatípusával, a közösségi és a saját számlával (én most csak a saját számlával foglalkozom).
Mire használhatod fel?
[ ]szülési segély (120.000 Ft)terhességgel összefüggő orvosi kiadások (számlával igazolva, összeghatár nélkül)igazolt jövedelemkiesésre (GYED, GYES közötti különbségre)családi pótlékra jogosult gyermek oktatási költségére (98.000 Ft/gyerek/év)
Mi van, ha mégsem lesz gyerekünk?
igazolt jövedelem kiesésre táppénz, munkanélküliség eseténotthoni vagy idősgondozásra (28.500 Ft/hó)gyógyszerekre vagy gyógyászati segédeszközökretemetési támogatásra (hozzátartozóra is)Miért éri meg, ha csak a saját pénzemet kapom vissza?
A 20%-os jövedelemadó-visszatérítés miatt, amit évi 150.000 Ft-ban maximalizáltak. Ha több pénztárnak is tagja vagy (nyugdíj, egészség, önsegélyező), akkor az összesre tudsz 150.000 Ft-ot igénybe venni. Ebből adódóan évente maximum 750.000 Ft-ot érdemes befizetni a pénztárakba, de ezt megteheti a párod is és Te is.
Extra tipp: ha itt két évre lekötöd a pénzed, akkor újabb 10 %-os adóvisszatérítésre vagy jogosult, viszont ne felejtsd, ebben az esetben két évig nem nyúlhatsz a pénzhez! De milyen jól fog jönni pl. a GYES időszakában!