EKKORA ÖSSZEGŰ PÉNZTÁMOGATÁS JÁR MAGAS VÉRNYOMÁSSAL KÜZDŐKNEK 2019. JANUÁR N1-TŐL MONDJUK A LEGFONTOSABB INFORMÁCIÓKAT, AZ IGÉNYLÉS MENETÉT, FELTÉTELEKET! KÖZEL 100 EZER FORINTRÓL VAN SZÓ! >>>
Sokan, akiknek magas a vérnyomása abban reménykednek, hogy jár a magas vérnyomás után is adókedvezmény, amit hivatalosan”súlyos fogyatékosság adókedvezménye” vagy “személyi adókedvezmény” nevén lehet megtalálni a jogszabályokban. Most azt nézzük meg, hogy magas vérnyomás esetén kinek jár az adókedvezmény.
Kinek jár adókedvezmény a betegsége után?Első lépésként, ha valakinél megállapították orvosilag a magas vérnyomást, akkor meg kell néznie az orvosi papírjaiban, hogy a magas vérnyomás betegséget, az orvos melyik BNO-kód szerint állapította meg az orvos. Utána meg kell nézni a listát az adókedvezményre jogosító betegségekről, ezen kell megkeresni a BNO kódot. Ha megtalálja a listán az orvosi papírján szereplő kódot, akkor, jár az adókedvezmény a betegségére! természetesen, ha nincs a BNO kód ,akkor sajnos nem vagy jogosult.Még egy dolog: a diagnózisnál a BNO-kód felépítése 1 betű+4 szám, a jogszabályban pedig 1 betű+3 szám. A betegségek teljes listáját itt találod: Milyen betegségek után jár adókedvezmény? BNO-kód lista)
Ezért nem szabad megijedni, mert a diagnózis utolsó számjegyét le kell takarni és úgy kell keresni a listában
Milyen BNO-kód alá van besorolva a magas vérnyomás?I10H0 a magas vérnyomás kódja, a BNO kód listában a keringési rendszer betegségei az “I” kategóriába vannak besorolva.Ez a betegség sajnos nincs a jogszabályban, nem szerepel a BNO kód listában, így a magas vérnyomásra nem jár adókedvezmény!Évről-évre változik a betegségekre járó adókedvezmény összege, minden évben nő. Az adókedvezménynek a havi összege, mindig az aktuális minimálbér 5%-a. A minimálbért évről-évre emelik, ezért természetesen az adókedvezmény is növekszik. Fontos arra figyelni, hogy ne a szakmai garantált bérminimumot nézze, hanem a “rendes” minimálbért. A bruttó összeg a számítás alapja és nem a nettó!
A súlyos fogyatékosság adókedvezménye 2019-ben : 89 400 forint! Nem kevés pénzről van szó, havonta a minimálbér öt százalékával megegyező összegű kedvezményről, tehát 2019-ben összesen 89 400 forintról.
149 000 forint, Ft * 5 %= 7450 forint
Tehát havonta 7450 Ft adókedvezmény jár. Ez éves szinten már 89 400 Ft!
FONTOS!Érdemes átnézni azért tüzetesen a listát, mert lehet más olyan betegsége, akár például másodlagos szövődményként is, ami szerepel benne és azután már jogosult az adókedvezményre.
Egy nagyon régóta létező lehetőségre kedvezményre szeretnénk felhívni a figyelmet, mely minden évben sok sok embernek jelent sok tízezer forint plusz jövedelmet! Sajnos még mindig nagyon magasra tehető azoknak a száma, akik nem tudnak a lehetőségről, ezért nem is igénylik, pedig járna nekik az évi közel 80 ezer forintos támogatás!A betegségeket, amiért igényelhető a pénz egy kormányrendelet tartalmazza >>>Több, mint 700 betegség után jár a plusz pénz! Ha megtalálja a listán az Ön betegségét, akkor azonnal igényelje a kedvezményt! NE MARADJON LE RÓLA, mer havi pár ezer forint plusz pénz mindenkinek jól jön.HOGYAN IGÉNYELHETEM?A jogszerű igényléshez csupán a betegség fennállásáról kiállított orvosi igazolást kell beszereznie, melyet a munkáltatójának nem kell bemutatnia.VAN, AKINEK ORVOSI IGAZOLÁS NÉLKÜL IS JÁR!orvosi igazolás nélkül veheti igénybe a személyi kedvezményt az, aki rokkantsági járadékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül. Az ideiglenes igazolásokat évente kell beszerezni, a végleges állapotot nem kell újra igazoltatni.