Mert nincsen ember, aki ellenőrizni tudná, hogy a számlán szereplő összeg megfelel-e a tényleges fogyasztásnak. Miért? Mert a számlán szereplő, fizetendő díj és a mérőóra által mutatott elhasznált mennyiség, és annak egy egységnyi díja köszönőviszonyban sincs egymással. Egy normálisan működő államban, tisztességes gazdasági rendszerben, egyértelműen meg van határozva, hogy egy kilowatt áram, vagy egy m3 gáz mennyibe kerül; a mérőóra által mutatott mennyiséget be lehet szorozni az egységárral, és máris megvan az eredmény, hogy mennyit kell fizetni! Nálunk nem így van, mert ez nem normális gazdaság, ország, és nem működik tisztességes államrendszer!
Vegyünk egy villanyszámlát, hogy igazunk van-e? Nézzük meg miből áll össze a számla végösszegét jelentő, fizetendő 6.758,- Ft díj:
24h áramdíj tömb I. 110 kWh 20,38 Ft/kWh 2.242,- Ft 24h áramdíj tömb II. 45 kWh 21,68 Ft/kWh 976,- Ft Összesen tehát: 3.218,- FtIdáig rendben is lennénk,
hiszen a fentiek szerint a 40 napos időszakra 155 kWh fogyasztás után 20,38 és 21,68 Ft-os egységáron (az már rejtély, hogy miért van a két különböző egységár, de ez még belefér ) 3.218,- Ft áramdíj fizetendő. Azonban ezzel nincs vége, mert a számla folytatódik, úgy mint:
Szénipari szerkezetátalakítási támogatás 31,- Ft Kedvezményes árú villamos energiai támogatás 19,- Ft Összesen: 50,- Ft Átviteli-rendszerirányítási díj 89,- Ft Rendszerszintű szolgáltatás díj 66,- Ft Elosztói forgalmi díj 1 1.341,-Ft Elosztói veszteség díj 648,-Ft Menetrend kiegyensúlyozási díj 78,- Ft Összesen: 2.222 FtMég nincs vége,
de egy villanyszámlában ez a „menetrend kiegyensúlyozási díj”, figyelemreméltó kreativitásra vall, ezért érdemes egy kicsit megpihenni.
Továbbá: Elosztói alapdíj 150 Ft Összesen: 2 372 Ft
Na már most, ha az áramdíjhoz (3.218,- Ft) hozzáadjuk ezt a többit (2.372,- Ft), akkor 5.590,- Ft jön ki, amihez még a 20 % ÁFA jön + 50 Ft AHK ( rejtély, hogy ez meg micsoda???? ) és máris megkapjuk a villanyszámla 6.758,- Ft-os végösszegét!Ha valaki meg tudja mondani,
hogy az áramdíjon túl megjelölt őrületek, összesen 2.372,-Ft, miért kerülnek Lajos bácsi és Ilonka néni villanyszámlájába felszámításra, az akkor azt is mondja meg, hogy;
– ezek az ilyen-olyan díjak miért éppen annyi összegűek; – és miért nem alacsonyabbak; – vagy magasabbak; – továbbá, ki és mikor állapította meg pl.: a „menetrend kiegyensúlyozási díj” 0,5000 HUF/kWh egységárát, – és végül: ennek mi a fene köze van az elfogyasztott villanyáramhoz??????????????????.Hirdetés
Ha még egyszer megnézzük a számlát, akkor láthatjuk, hogy a tényleges áramfogyasztás után mindössze; 3.218,- Ft-ot kellene fizetni, de ezt feltornázták a fogyasztók számára teljességgel ELLENŐRIZHETETLEN plusz költségekkel; 6 758 Ft-ra!A gázszámlával hasonló a helyzet,
de ott az átejtés talán még bonyolultabb.Persze a számla itt sem az elfogyasztott gázmennyiség és az egységár szorzata, hanem korrekciós tényezőt, fűtőértéket (MJ/m3), elszámolt hőmennyiséget is számítanak és a számla összege az egységár és az elszámolt hőmennyiség szorzata, amiben a fűtőérték (MJ/m3) és az elszámolt hőmennyiség (MJ) adja a két ismeretlenes egyenletet, és őrzi meg a számla összegének titkát.Miért van ez így? Hol van a fogyasztóvédelem? Mikor lesz már ennek vége?
[LAPOZAS]
A villanyszámla analógiájára elképzeltem, hogyan is festene egy zsemle számlája a Szolgáltató büféjében:
Péksütemény 1 db 8,50 Ft Búza vetési és aratási összetevő 2,32 Ft Búza érlelési nap-egyenérték 0,27 Ft Búza kelési bizonytalansági faktor 1,88 Ft Búza feldolgozási (háztáji) veszteség 0,66 Ft Búza sikér-díj 1,30 Ft Kukorica bánatpénz 0,72 Ft Vízbázis fejlesztési hozzájárulás 0,20 Ft Pékség újrafestés, rovarirtás 0,52 Ft Gömbölyítési jutalék (művészeti felár!!!) 0,78 Ft Szolárium (régebben színkezelési) pótdíj 1,70 Ft Sütőlapát korszerűsítési alap 0,88 Ft Azonosítás 0,34 Ft Kifli szolidaritási együttható 2,40 Ft PTU.KAH.ZZ 1,90 Ft Összesen: 27,00 Ft
Ezekhez a multikhoz egyre inkább igazodik és hasonul a víz- és csatorna szolgáltatások díja. Nem a számlájukkal, hanem a hozzáállásukkal. Bármilyen probléma, vagy vita keletkezik a szolgáltató és közöttünk első és nyomatékos kijelentésük; Ha nem fizetsz, kikapcsoljuk a szolgáltatást, vagy leszereljük a mérő órát! Tehát jogorvoslati lehetőségünk is csak a vitatott számlák kifizetése után lehetséges, ha továbbra is szeretnénk villany mellett olvasni, gázzal főzni és vizet inni, stb.
Jó lenne ténylegesen, ha ezen monopóliumoknak, szolgáltatóknak megpiszkálnák a működését és megtiltanák, hogy a fogyasztókkal szemben azt a fenyegetési lehetőséget, hogy vitatott helyzetekben;HA NEM FIZETSZ, LESZERELJÜK
végre az ÁLLAM erőfölénnyel és joggal való visszaélésnek minősítené!
Nem csak azokról van szó, akik nem fizetik – a fentiek szerint, amúgy teljesen alaptalan, „feturbózott” módon kiállított számlájukat, – hanem azokról az esetekről beszélünk, amikor a multik, vagy a hatalmi pozícióból szolgáltató cégek téves, vagy rossz számlákat állítanak ki.
Történjen ez az általa kezelt mérőeszköz hibájából, vagy számlázási hibából. Ezekben az esetekben nagyon gyorsan kicserélik a mérőket és másfél, két hónap múlva mikor megjön a számla csak akkor fedezhető fel a “túlszámlázás” már nem tehetünk semmit, mert a leszerelt mérőket ezek a szolgáltatók nagyon gyorsan szétszedik, vagy átszerelik, így a fogyasztót meggátolják annak lehetőségétől, hogy bizonyítsa a mérő hibáját!Elgondolkodtató:
Mikor egy cégvezetés alap gondolata és mondata a következő:HA NEM FIZETSZ LESZERELJÜK, KIKAPCSOLJUK!
Meddig engedjük zsarolni magunkat a multiktól, monopóliumoktól? Mikor lesz az, hogy ők ténylegesen a Fogyasztókat kiszolgáló szolgáltatók lesznek nem pedig kizsákmányolók!
Ha egyetértesz ezekkel a gondolatokkal akkor küldd tovább, hogy minél többen elolvassák!
A volt felcsúti polgármesterhez, Mészáros Lőrinchez köthető cégé lett a tiszántúli áramszolgálató is, miután idén már felvásárolta a gázszolgáltatót. Több mint 770 ezer otthon áram- és gázellátása függ az új tulajdonostól.
Megszerezte a német E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. százszázalékos részvénycsomagját a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opus Energy Kft. – közölte az Opus az MTI-vel. A megvásárolt cég új neve szerdától Opus Titász Áramhálózati Zrt.
Az Opus Energy még tavaly decemberben tett ajánlatot az E.ON Hungária Zrt.-nek a kelet-magyarországi áramszolgáltató százszázalékos részvénycsomagjának megvételére, és márciusban írták alá az adásvételi szerződést. Azért tartott több hónapig a tranzakció lezárása, mert be kellett szerezni a hatóságok engedélyeit.
Az ügylet érdekessége, hogy a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opus Energy Kft. ötvenmilliárd forint hitelt vett fel a Titász megvásárlásához a Mészáros Lőrinc résztulajdonában álló MKB és Takarékbanktól.
Az Opus Titász Zrt. Magyarország északkeleti régiójában (Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok és Békés megye jelentős része) közel négyszáz településen, több mint 772 ezer otthonban és munkahelyen biztosítja a villamosenergia-ellátást.
A cég 18,7 ezer négyzetkilométeren végez villamosenergia-elosztói engedélyes tevékenységet és 26,2 ezer kilométer hosszúságú villamosenergia-elosztó hálózatot üzemeltet. A társaság villamosenergiaelosztóhálózat-vagyonának értéke meghaladja a 103 milliárd forintot. Az áramhálózattal összefüggésben a társaság évente 14 milliárd forint összeget fordít beruházásokra.
Nem ez volt az első energetikai beruházása az Opusnak. Márciusban hagyta jóvá a Gazdasági Versenyhivatal, hogy a Mészáros Lőrinc többségi tulajdonában lévő Opus Global Nyrt. megvásárolja svájci központú MET-csoporttól az MS Energy Holding AG ötven százalékát, amivel a tőzsdei társaság 49,57 százalékos részesedést szerez a TIGÁZ Földgázelosztó Zrt.-ben. A felvásárlási megállapodás értelmében Mészárosék a tranzakció zárásakor irányítási jogot is szereznek a földgázelosztó társaságban.
[LAPOZAS]
A Tigáz Magyarország legnagyobb vezetékes földgázelosztója, amely 33,7 ezer kilométer hosszú gázvezeték-hálózatot üzemeltet és Magyarország területének közel felét látja el földgázzal. Árbevétele 2019-ben 32 milliárd forint volt. A svájci központú, de magyar többségi tulajdonban lévő MET-nek 2017-ben adta el az olasz ENI, majd szűk két év múlva került a fele a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó cégcsoporthoz.
Újabb agrárcéggel bővült Mészáros Lőrinc portfóliója – írta a az Mfor.hu. Augusztusban jegyezték be Felcsútra a Mészáros Agro Kft.-t, amely igazi családi vállalkozás: Mészáros Lőrinc fia vezeti a céget, amelyen gyermekeivel osztozik 25-25 százalékos arányban a leggazdagabb magyar.
Bár fő tevékenységként a gabonaféle, hüvelyes növény, olajos mag termesztése szerepel, a listán van egy ritka tevékenységi kör is, a teve, teveféle tenyésztése. Az Mfor.hu szerint idetartozik a láma és az alpaka tenyésztése is.
A Telex.hu információi szerint az Opus Global régóta igyekszik váltani az áramtermelés (Mátrai Erőmű) felől a hálózatok felé, ez indokolta az északkelet-magyarországi hálózatos cégek (Tigáz és a Titász) felvásárlását. A lap szerint az Opus csak felerészt birtokolja a gáz-, illetve villamosenergia-hálózatos céget, a másik fele a családhoz közeli magántőkealapnál lehet.