2. Kettéosztott, haldokló Ukrajna
A második forgatókönyv is Putyin győzelmével számol, de a kemény ukrán ellenállás miatt Oroszország képtelen lesz elfoglalni az egész országot. Helyette megelégszik azzal, hogy jelentős területeket szakít le Ukrajna keleti és déli részéből, elfoglalva a teljes fekete-tengeri partvidéket és létrehozva egy szárazföldi összeköttetést a Krímmel. Ezzel elvágná Ukrajnát a tengeri kereskedelmi útvonalaktól és magára hagyna egy súlyos gazdasági válságba süllyedő, feltehetően belső válságokkal küszködő kijevi kormányzatot.
3. Győznek az ellenállók
Bár Vlagyimir Putyin kijelentette, nem tervezi megszállni Ukrajnát, tekintve, hogy heteken keresztül azt is tagadta, hogy háborúra készülne, ezt nehéz elhinni neki. Ez esetben, egy megszállás elképesztő civil ellenállást váltana ki. Kijevben már így is ezreket fegyvereznek fel a katonák és a rendőrök, a 40 milliós országban pedig rengetegen ragadhatnak fegyvert az elnyomó orosz hadsereg ellen. Ukrajna hatalmas: megszállás alatt tartani ilyen körülmények között nemcsak az orosz hadsereget, de még a hátország gazdaságát is megroppantaná. Putyin végül a növekvő ellenállás miatt kénytelen lenne kivonulni Ukrajnából.
4. Ukrajna rácáfol az esélyekre
HirdetésA Sky News szerint a negyedik lehetséges forgatókönyv, hogy bármennyire is óriási az orosz hadsereg, Ukrajna végül mégis legyőzi az inváziós erőket. Kijev az elmúlt nyolc évben jelentős erőket fordított hadserege fejlesztésére, amely sokkal jobban képzett és felszerelt, mint valaha. Eddig sehol sem törtek meg jelentős mértékben, bár voltak veszteségeik, de az oroszoknak talán még jelentősebbek. Még a csütörtökön elfoglalt Hosztomelt repteret is sikeresen visszavették a támadóktól. Ez egy kulcsfontosságú pontja egyébként a háborúnak, innen ugyanis Oroszország légihidat alakíthatna ki, tömegével hordva Kijev mellé a hadifelszerelést.
Bármi is lesz a vége ennek a háborúnak, az már biztos: ahhoz az Európához, amelyben eddig éltünk, soha nem térhetünk vissza.